Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ijesztő skizofrennek lenni és...

Ijesztő skizofrennek lenni és hallucinalni?

Figyelt kérdés

Sokszor félek, hogy egyszer skizofrén leszek.. Több mentális bajom is van.

Én valahogy úgy képzelem el a skizofréniat, hogy a beteg folyamatosan rettegesben él és hogy nem tudja irányítani az életét, nem tud normálisan élni, fél folyton és retteg azoktól amiket hallucinal.


Van itt skizofrén aki tud erről mesélni nekem, hogy mennyire élhető így az élete, és hogy hogyan tud együtt élni vele, hogyan viseli?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2020. ápr. 3. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem játék, hogy szórakoztasson mint képzelgés tárgya. Nagyon tragikus betegség. Használj valami mást a kíváncsiságod csiklandozására.
2020. ápr. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Szia!

Én nem vagyok beteg, de ajánlhatok neked pár videót a témában?

Ez magyarul van (10 perc): https://www.youtube.com/watch?v=WfvAuTUYtkw

Ez pedig angolul, angol feliratot lehet bekapcsolni hozzá (15 perc): https://www.youtube.com/watch?v=ZNDBInn5neE


Ők pont arról beszélnek, hogyan birkóznak meg a betegséggel. Nem élhetnek rettegésben, különben beteljesül az önstigmatizáció, vagyis ha a külvilágnak azt üzenik, hogy ők betegek, akkor nem is fognak tudni teljes életet élni.

2020. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legrosszabb. Mindig olyanokról hallucinálok amikkel/akikkel nem akarok. Kész szenvedés! Ne tudd meg. Inkább foglalkozz valami mással. Még az álmaimban is zaklatnak. Mi ez már?
2020. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gyógyszert szedsz? Annak ellenére is hallucinalsz? Csak mert elvileg azok megszuntetik a tüneteket. Hogy lehet egyáltalán így élni? Van esély a boldog életre? Mindig attól félek, hogy valami olyan történik velem, amiből nincs visszaút és így állandóan kiszolgaltatottnak érzem magam.
2020. ápr. 3. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: igen. Iszonyatosan félek olyankor. Olyan mintha más irányítaná a gondolataimat, fájnak a gondolatok olyankor. Sokszor nagyon csúnya dolgokat mondanak. Ami nem én vagyok. Példa: a múlt héten, egy kéz nyúlt felém és majdnem hanyatt estem a székkel úgy meg ijedtem tőle. Azt hittem el akar vinni. Utána is szorongtam még sokáig. De ha kibeszélem magamból az segít megkönnyebbülés. Folyamatosan a hátam mögé nézek ha megyek az utcán mert azt hiszem, hogy követ valaki. Van hogy látni vélem magam mögött egy pillanatra, de eltűnik. Olyankor esik le általában hogy csak hallucináltam. 25/L Sertalint szedek, és olanzapint, meg frontint.
2020. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De ezek nem mulasztjak el a tüneteket? Elvileg annak el kellene mulasztania. Ilyen rettegés közepette szenvedés leelni egy életet. Mit mond az orvosod?

Egyebkent hogy tudod elfogadni a betegséget?

2020. ápr. 4. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!