Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrének miket szoktak...

Skizofrének miket szoktak hallucinálni?

Figyelt kérdés
Konkrét hallási, látási hallucinációs történetekre vagyok kíváncsi.

2018. okt. 9. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Szkizofrénia sokféle van, Pl.:

- paranoid, rettegést adó képeket

- megszállottság, beszélnek hozzá, utasítják valakik

stb.

2018. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pl. madártollakat látok hullani magam körül, alakokat (kislány, aki elrohan), mintha szűkülne a tér, a falak, néha hullámzik minden. Ha hallok, akkor veszekedni embereket, néha megszólítanak, régebben szidtak is, most bókolnak... de volt olyan is, hogy magam mögé néztem, és mintha átláttam volna saját magamon, vagyis a mozdulat, a fordulás egészét lassított felvételben. Raktárban dolgozom, és előfordult, hogy látni véltem egy nagy dobozt a fejemre esni készülni.


Mondjuk nem kaptam kifejezetten skizofrénia diagnózist, hanem "akut polimorf pszichotikus zavar skizofrénia tüneteivel" volt a hivatalos megnevezés, csak hát a tünetek azóta is (évek) fennállnak, szóval mégsem annyira akut. De a pszichiátrián már nem foglalkoznak velem. Nagyban végül is nem rontja az életminőségem.

2018. okt. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak 1 embert szoktam valamiért hallani/látni aki lehet hogy nem is létezik. Vagy is már kezdem ezt hinni. Muf.
2020. ápr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!