Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SSRI szedése elkerülhető?

SSRI szedése elkerülhető?

Figyelt kérdés

Nos, Scippát javall a doktornő, kevert szorongásos depresszió a diag.

Viszont tartok a mellékhatásoktól, pl. elbutulás, érzelmi elsivárosodás, impotencia (esetlegesek, tudom).

Koffeinnel átmenetileg jól érzem magam, de pl. folyamatosan innom kell a zöld teát nappal (kb. 2.5 liter lemegy), h jó legyen a hangulatom, jól vegyem az akadályokat, stb.

Ennek lehet káros hatása hosszabb távon?

Emellett szedhetnék vmi gyógynövényt, hatásos lehet? Pl. Valeriana, Sedatif, ilyesmik?

Tea és gyógynövény lenne a terv, inkább ez, mint antidepi, úgy gondolom. Kérdés, működne-e..?



2020. ápr. 3. 23:25
 1/9 anonim válasza:
42%
Nem tudom mi a konkrét problémád, de én mindenképp a kognitív viselkedésterápia felé fordulnék, rendkívül hatásos, a gyógyszerek meg...ne nagyon lehetőleg, nekem nem sokat értek.
2020. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a pszichológus sz..rt sem ért.


1 év SSRI tett rendbe és egy rendes pszichiáter.


Mellékhatás elején jelentkezett: szexuális vágy csökkenése. Aztán helyreállt 1 hónapra rá.


Szorongáscsúcsokat levitte, sikerült befejeznem a nehéz egyetemi szakot elsőre. Abbahagytam sem múlt el a hatás és a munka eredménye.


Azóta tanultam az SSRIk működéséről, kollégámék egérkísérletekben vizsgálják.


Fokozza a szinaptikus plaszticitást, fellazítja az idegsektek rosszul berögzült, megerősödött kapcsolatait... ezáltal pl a terápiák vagy önálló munka is sokkal hatékonyabb, maradandóan.


A hivatalos vélemények szerint, önmagában sem a pszichoterápia, sem a gyógyszer nem ér sokat.


Kettő együtt viszont már lényegesen hatásosabb, maradandóan is.


...

Nem akarlak rábeszélni, de irreálisan félsz tőle. Legnagyobb tudásanyagot SSRI mellett szedtem fel az egyetemen és nem sivárodtam el. Max az elején nem érdekeltek a nők 😃 már racsnizni se volt kedvem. Mondjuk jót is tett, mert addig se vonta el a figyelmemet a tanulásról. Egyfajta tisztítótűzként fogtam fel. Szerencsére ahogy beállt a gyógyszer visszaálltm

2020. ápr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyat amúgy nem hallottam hogy az SSRItől bezombult valaki irreverzibilisen.


Max abbahagyod ha nem jó, és nem áll be.


Xanax szerintem sokkal előbb kilapátolja az agyadat. Főleg a memóriát nyírja szét hamar. Enyhe függés is.

2020. ápr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi az infót.

Mennyi ideig szedtél és mit konkrétan?

Nekem 10 mg Scippa a kotta.

Vmi benzo-t is irt, lehet, h csak átmenetileg, de az alapból felejtős, igy a Xanax is az lenne.

2020. ápr. 3. 23:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sertraline-t 1 évig,... SSRI az is.


Nekem amúgy pánikrohamaim is voltak az egyetem miatt, arra toltam 0.5 mg Xanaxot ideiglenesen.


SSRItől...Eleinte ugyan így féltem én is tőle, hogy júj dilibotyót kell szednem, most biztos őrült vagyok meg majd élőhalott leszek tőle.


Igazság szerint minimális hatása volt, észrevehetetlen szinte, csak a csúcsokat tolta össze. Ezt semmilyen más terápiával meg beszélgetéssel nem lehet elérni szerintem, mert az agy neurokémiája borult fel.


Ha tényleg szenvedsz akkor nem éri meg halogatni, mindent be kell vetni. Én nagyon sajnálom azt a több évet amit elvesztegettem pszichológusokra, mert semmi nem változott.

Van amit nem lehet megoldani dumálgatással.


Viszont önmagában az SSRI sem segít, rengeteg mindent kell hozzá magadnak is tenni. Amit viszont nélküle én biztos hogy képtelen lettem volna elérni.

2020. ápr. 4. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sport teljesítményetekre hogy hatottak ezek a szerek ?

Rosszabb vagy jobb lett tőle ?

2020. ápr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Timcsike8686 ***** válasza:
89%

Szia. Én szedtem scippat még tavaly. 20 mg ot.önszántamból letettem azt gondoltam már nem kell. idén januárban nagyon visszaestem. Súlyos testi tüneteim voltak.panik szorongás kezdődő depresszió.nem aludtam nem ettem remegtem egyfolytában el akartam àjulni.Reggelente 130 As pulzus. Voltam kardiológiai vizsgálaton tettek rám 24 órás ekgt minden jó lett mindig oda jutottunk bárhová mentem hogy vegetatív idegrendszer tünetei. Volt pajzsmirigy vizsgálat is természetesen.

Kipróbáltam mindent gyógygomba homeopátia teák..semmi nem használt. Egyfolytában ügyeleten voltam . Nem akartam újra antidepit szedni de van 3gyerekem és valamit lépnem kellett. Mikor már a mentő vitte februárban a kórházba akkor végül úgy döntöttem hogy elkezdem szedni amit irtak.

Ezúttal sertalint kaptam először 50 mg ot majd 100 rá emelték. Elkezdtem az autogen tréninget is egy szakember segítségével. Közbe berobbant a korona vírus ami megint padlóra tett. Autogen trening Abba maradt az élet megváltozott stb...

A gyógyszer először csak rontott az állapotom de úgy hogy már teljesen feladtam volna ha nincs családom. Jó sok álmatlan éjszaka után megemelték a nyugtató Adagomat mert még mindig nem tudtam aludni. Minden este pánikrohamom volt. Azt hittem már soha nem leszek jobban orvossal csak telon tudtam ugye beszélni.

Szedtem ugy ahogy mondta nem adtam fel de végül kaptam mellé egy másik antidepit amit este kell csak szedni. Mirtapedi a neve. Végre kialudtam magam de úgy rendesen. Egyhuzamban aludtam 12 órát aztán felkeltem ettem megint aludtam 6orat. Teljesen ki voltam merülve. Ez 2hete történt. Szóval most szedek Reggel 100mg ssrt. Este egy 15 mg mirtapedit és a nyugtatót már csak szükség esetén. Nekem 5het volt mire A sertalin hatott. Akkor már elmúltak a mellékhatások. Addig sokat sírtam és kínlódtam de megérte. Egyébként pl ezt a magas pulzus dolgot elég gyorsan megoldotta. Én nem tudom te hogy vagy de én már a poklot éltem meg. 10kgt fogYtam Jan.ota márciusig. Most újra eszem alszom élek és ez nagyon jó. Persze ez se egy életcel hogy gyógyszereken éljük de én most ezt elfogadtam. Remélem neked is jó lesz.

2020. ápr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a infókat.

Nálam kevert szorongásos depi a diag.

10 mg Scippa és kis benzo (Meza) a napi adag, de nem szedem egyelőre.

Vannak rossz gondolataim, néha kis mánia (többszöri ellenőrzés), de ami igazán zavarhatja a környezetemet, az az ingerlékenység, türelmetlenség, idegesség, feszült szorongás: ezeket jó lenne erősen mérsékelni vagy leginkább elhagyni.

2020. ápr. 12. 23:12
 9/9 Timcsike8686 ***** válasza:

Figyelj majd érzed te azt mikor már nem tudod kontrollálni ezeket.Ha végképp nem leszel jobban akkor érdemes elkezdeni.

Nekem is itt hevertek a receptek a polcon sokáig de nem akartam kiváltani....aztán muszáj volt. ☺️

2020. ápr. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!