Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns és hízás?

Antidepresszáns és hízás?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallottam, hogy híztak antidepresszáns szedése alatt, és a gyógyszer tájékoztatójában is ott volt (Escitilt írtak fel nekem, de gondolom a többi hasonló gyógyszerrel is így van). Ez a hízás azért van mert megnő az étvágy, vagy csak automatikusan a gyógyszer szedése miatt, függetlenül attól, hogy többet eszem-e?

Valaki tapasztalat ezzel kapcsolatban? Ha híztál, mennyit?

Azért aggódom emiatt mert sajnos anorexiás is vagyok súlyos depresszió mellett. Szeretnék kigyógyulni belőle, de ahhoz hogy el tudjam fogadni a hízást nagyon sok idő kell még, és ha most megtörténne, nagyon kiakadnék és sokkal rosszabb lenne az egész.



2020. ápr. 4. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az étvágyat növeli meg eszeveszettül, annyira, hogy szinte egész nap képes lennék enni.Mirzatent szedek.Tehát nem az anyagcserét lassítja le, ezt a pszichiáterem mondta.
2020. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió kiválthatja, hogy az illetőnek ne legyen étvágya. A legtöbben emiatt fogynak le.

A gyógyszer szedése után picit jobban beáll a mentális állapot, újra lesz étvágy, és főleg emiatt híznak sokan.

De persze lehet van olyan gyógyszer amibe van olyan anyag is amire úgy reagál a szervezeted, mint például egyes fogamzásgátlókra, amely nem hizlal (!) hanem kívánósabbá tesz.

2020. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Akkor a pszichiátered ferdített. Nagyon is lassítja az anyagcserét, én már vécézni is csak hashajtóval tudok és hízom, mint a malac (az adag emelésével párhuzamosan), pedig nincs állandóan zabálhatnékom. Igaz, én többfélét szedtem, de volt, hogy olyan magas prolaktin-szintet produkált, mintha terhes lennék, nem is menstruáltam egy darabig, szóval, még a hormonszintet is befolyásolhatja. (Az Escitil nem igazán, de a Mirzaten nagyon is.)
2020. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Escitil az SSRI antidepi. Ettől nem fogsz meghízni. Én nagyon lefogytam tőle, mert túlpörgetett. A Myrzaten az más tipusú antipszichotikum. Ez utóbbi nagyon hizlal.
2020. ápr. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én pont, hogy az Escitiltől híztam 12kgt,de ami a legrosszabb, hiba fogyókúrázok, mozgok ami feljott rám szinte lehetetlen leadni
2021. márc. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!