Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám miatt lettem ilyen...

Anyám miatt lettem ilyen paranoid?

Figyelt kérdés

Anyám gyerekként nagyon féltett mindentől. Amikor bevásárlóközpontba mentünk egyszer eltűntem, lezáratott mindent mert biztos elraboltak. Közben csak egy másik sorban álltam. Amikor strandra mentünk, együtt mentünk a mosdóba nehogy elraboljanak és megöljenek. Amikor kamasz lettem azzal traktált, hogy drogot fognak keverni az italomba és meg fogok halni. Amikor acélbetétes bakancsot hordtam azt mondta meg fognak verni és sokszor beképzeltem a negatív közeledéseket felém. Ebben nőttem fel, hogy megölnek, kirabolnak, bedrogoznak, elrabolnak és átvernek.

Az életben eddig nem igazán tudtam helyt állni, nem sok az önbizalmam. Úgy érzem ez teljesen tönkretette a dolgokat. Ez lenne a baj?

20F



2020. ápr. 5. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

Majd megtalálod önmagad, igyekezz az önismeretben mélyebbre jutni, azon múlik az önbizalom (kiben is bízok? ki vagyok én?)

Anyukád féltett, túlságosan, de ha megérted, akkor nem ért ez már, felnőtt vagy. Rengeteg az eltűnt gyerek, és sajnos egy részük soha meg nem kerül:(

[link]

2020. ápr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Egyértelműen az ő bűne. Anyád "védelem" címén agyonijesztgetett és agyonkontrollált.


És mitől volna önbizamad? Az önbizalom alapja az ősbizalom és az a bizalom, amit a szülő tükröz vissza a gyereke felé: megbízom benned, tehát te is megbízhatsz magadban. Nos, anyukád éppen az ellenkezőjét tette veled: nem elég, hogy ő maga bizonytalan és agresszív, de szerinte a Világ gonosz és nélküle te halott vagy, és képtelen vagy magad megvédeni.


Mindenképpen szakember (pszichológus) kellene neked, de mielőbb. Főként akkor, ha apuci nincs a képben, és nem is volt soha.

2020. ápr. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
7 éves koromban elváltak a szüleim miután megverte anyámat amit én is láttam. Utána kezdetét vette a lelki terror egészen 14 éves koromig. Azóta már alig beszélünk.
2020. ápr. 5. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!