Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Xanax teljesen ugyanaz,...

A Xanax teljesen ugyanaz, mint a Frontin?

Figyelt kérdés
Csak Frontint kaptam a gyogyszertarban, eddig Xanaxot szedtem napi rendszeresseggel elalvas elott, 0,25mg-t. Eszre fogok venni valamit, vagy teljesen ugyanaz a ket gyogyszer, csak a nevuk mas?
2020. ápr. 5. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ugyanaz.Hiány van a nyugtatókból?
2020. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, legalabbis a Xanaxbol igen. A Benuban meg volt Frontin, de mas gyogyszertarban meg az sem.
2020. ápr. 5. 21:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az. Alprazolam.
2020. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
ebbena dilihelyzetben nem is csoda ha sokan nyugtatókat szednek
2020. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon sok nyugtatot irnak is fel. Kolleganom anyukaja (80 eves) szedult napok ota, erosebb vernyomas csokkento nem segitett, kivizsgalni nincs lehetoseg, igy felirtak neki nyugtatot...
2020. ápr. 5. 21:25
 6/15 árokpart ***** válasza:
41%
Jó lenne tényleg már végre ha a kormány megoldást találna erre a köztes időre, hogy teljes életet élhessünk amíg nem találják fel a vakcinát.
2020. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Eleg nyomaszto ez a levegoben logas, bizonytalansag. En is jobban szorongok mostanaban, legalabbis surubben jon elo, mint eddig.
2020. ápr. 5. 21:31
 8/15 anonim ***** válasza:

hát, a hatóanyag ugyanaz, de a két gyógyszer azért mégsem feleltethető meg tökéletesen egymásnak

legalábbis nálam egészen más hatása volt a frontinnak, mint a xanaxnak

2020. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor beképzelted... a hatóanyag ugyan az:


Frontin:

Készítmény hatóanyaga: 0,25 mg, ill. 0,5 mg, ill. 1 mg alprazolám tablettánként.

Egyéb összetevők:

0,25 mg tabletta: kolloid szilicíum-dioxid, nátrium-lauril-szulfát, kukoricakeményítő, magnézium-sztearát, mikrokristályos cellulóz, laktóz-monohidrát (96 mg)



...

- A készítmény hatóanyaga 0,25 mg, 0,5 mg vagy 1 mg alprazolám tablettánként.

- Egyéb összetevők:

Xanax 0,25 mg tabletta: vízmentes kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, dokuzát-nátrium, nátrium-benzoát, kukoricakeményítő, mikrokristályos cellulóz, laktóz-monohidrát.



...

Maximum a felszívódás lehetne más, de nem SR szernél ez jelentéktelen. Ugyan annyi idő alatt beüt mindkettő, nem különbözik a carrier sem túlzottan.


Tehát max a fejedben lehet más :) ugye tudjuk hogy létezik placrbó hatás, illetve mentális betegeknél egyéb furcsaságok is előfordulnak.


Ha vakteszten is megmondod 4 napon keresztül melyik-melyik volt, akkor abból cikket írunk :)

2020. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

én ezt elhiszem, de a frontintól sosem szédültem, a xanaxtól igen

a frontintól mindig elálmosodtam, a xanaxtól pedig inkább olyan volt, mintha részeg lennék, a xanax jobban hasonlít a rivotril hatására, bár tudom, hogy más a hatóanyaguk

2020. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!