Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszá. Ns szedésétől...

Antidepresszá. Ns szedésétől tényleg kell félni? Okozhat durva dolgokat? Sok rosszat olvasni róluk. Ördögtől való szer, amit jobb nem elkezdeni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 7. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Hajaj...Egyik-másiknak olyan mellékhatása lehet, ami konkrétan nyomorékká tesz egy életre.Mondjuk ezer betegből egynél fordulhat elő, de nem érdemes kockáztatni. Különben is; a lelket nem lehet gyógyszerrel meggyógyítani.
2020. ápr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Csak ugye vannak pozitív példák is. Youtubeon néztem videókat ami kicsit ösztönző, de mégis többsége fórumokon megrémisztő.

Csak azt nem tudom h tényleg bajt csinál e. Vagy segít. Mert valakit tényleg helyreraz

De az is igaz h elég széles körben alkalmazzák tartósan, bár lehet azoknak már mindegy mert gallyravagta őket és raszoktak. Papír szerint nem okoz dependeciat. De úgy tudom hogy pár hónap után való leszokás után is durva tüneteket produkálhat.. jobban megkeveri a kémiát mint egy sima benzodiazepin nyugtató.. ami talán biztonságosabb is

2020. ápr. 7. 23:33
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Egy jó pszichiáterrel és folyamatos kontroll mellett nagyon sokat segít. Nem ördögtől való, és orvosi segítséggel, fokozatosan le lehet vele állni.


Azért például megnézném, hogy a skizofréniát stb. a sok okos itt hogyan máshogy kezelné, mint gyógyszerekkel...


Forrás: az apám skizofrén, gyógyszerekkel évek óta tünetmentes és minőségi élete van, nem gyötri a betegség.

2020. ápr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Én egy ideig álltam kezelés alatt. Szedtem olyan szert, aminek ha a (mellék)hatását elmesélném, az egy jobb pszichothrillerrel felérne.

És szedtem olyat is, ami tényleg hatott, és abszolúte semmilyen mellékhatása nem volt.

Gyógyszertől, és embertől is függ.

2020. ápr. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ördögtől való szer,sok sok embernek segít, sok életet ment meg.

Nem mindenki képes arra, hogy pozitív gondolkodással, egészséges taplalkozassal, heti 1-2 terápiával és napi jógával ki tudjon mászni a gödörből.

Inkább úgy mondom: ez nem mindenkinél jöhet szóba,van akinél csak gyógyszer használ.


Az antidepresszánsoknak általában van mellékhatása, mint minden más gyógyszernek, szóval ha szar orvosa van valakinek, akkor tényleg többet árthat, mint használhat, de egyébként nem véletlenül alkalmazzák.

Tovabba általában ez nem is olyasmi, hogy örökre szedned kell (bar ez betegség függő) hanem csak egy mankó addig amíg helyreáll az agyad kémiája,onnantol pedig a te felelősséged, hogy tégy meg mindent a jobbulasodert. Ha visszaesel, ismét szeded.

2020. ápr. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem

Köszi.

A tünet kisebb Szoc fobia ami evésnél jelentkezik, boltokban kicsit fura, kisebbrendűségi érzés, illetve a nyakamban egy izom néha akaratlanul mozog.

2020. ápr. 8. 08:37
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy nyugtató jobb lenne.. egyrészt szedativ és függetlenül attól hogy az elején jó tuti kialakul a függőség és a tolerancia, a nyugtatokra ez inkább jellemző

Itt is vannak azért remsztrorik akik elszálltak frontinnal rivotrillal dózis tekintetében..

2020. ápr. 8. 08:40
 8/12 anonim ***** válasza:

1-es

De mivel szerencsére nem a lelket kell gyógyítani - főleg, mert olyan nincs is - hanem egy szervet (az agyat), hatni fog.

2020. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Miért mondod H nincs lélek?
2020. ápr. 8. 21:39
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
A pszichiátriai szerek mindegyike okoz mellékhatást, van ami súlyosabbat, van ami enyhébbet, ezek max. elnyomják a tüneteket, nem fogsz tőle gyógyulni, viszont kapsz mellé olyan hatásokat, amik megzavarják a személyiséged is. Ezeknek a pozitív hatását semmi sem támasztja alá egyértelműen.
2020. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!