Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a modszer tenyleg hatasos...

Ez a modszer tenyleg hatasos lehet szorongas ellen?

Figyelt kérdés
Hogy szembenezek vele? Elfogadom es nem torodok vele? "Beengedem" es atalakitom pozitiv erzesse, hogy ez nem is ijeszto, nem felelmetes, hanem "akarom meg"? Ez a MERJ modszer. Van itt olyan akinek ez bevalt es ezzel a modszerrel idovel teljesen megszunt a szorongasa? Igazabol van benne valami, mert a felelem erzes miatt tetozik ez a dolog, ugye?

2020. ápr. 9. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is: félelemről beszélsz vagy szorongásról? Nem ugyanaz.
2020. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szorongasrol. Mondjuk elkezd izzadni a tenyerem, egni a karom. Megijedek. Megjobban elkezdek szorongani. Ez megjobban megijeszt es megjobban felerositi a szorongast.
2020. ápr. 9. 10:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, működik. Én úgy csinálom, hogy ha jön a szorongás, akkor csak fizikailag leszek feszült, de lelkileg nyugodt maradok. Úgy kezelem, mint bármi más normális fizikai érzetet, pl éhség, izomláz, melegem van, stb. Szóval érzem, hogy szorongok, de leszarom. Emiatt nem esek kétségbe, nem pánikolok, így hamarabb el is múlik, és nem is visel meg annyira, mint régebben.
2020. ápr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mert nagyon megijedtem ettol a modszertol eloszor, hogy te jo eg, hat ha hagyom eluralkodni meg rosszabb lesz. De jobban atgondolva nem is olyan hulyeseg. Es mar csak a gondolat is olyan onbizalmat es erot adott, hogy uristen le fogom tudni gyozni, hogy sirtam oromomben.


Neked azota enyhult maga a szorongas erossege is?

2020. ápr. 9. 10:03
 5/7 anonim ***** válasza:
de miért nem próbálod ki? mit vezsíthetsz? nekem am bevált. én is átengedem magamon a szorongást úgy mond. iylenkor a blokkolódás árt a legjobban , utána meg a túlpörgés.
2020. ápr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most egyelore ugy vagyok vele, hogy ha jon az erzes, akkor orommel fogadom, meg nem foglalkozok vele vagy pozitivan allok hozza, atforgatom idegessegbol, pozitiv izgatottsagba. Es el is mulik. Nem tudom, ha eroteljesebben tor ram, akkor hogy regalom le. A mai szorongas szintem eddig meg csak olyan 10/4 volt.

Egyebkent azert tartok tole, mert mi van ha nem valik be es utana meg gyakoribbak lesznek a szorongasos rohamok, ne adj Isten visszaternek a panikrohamok. :(

2020. ápr. 9. 10:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam működött is meg nem is...

Tünetileg sikerült vele kezelnem az enyhébb pánikrohamaimat, így túl tudtam rajta lenni úgy, hogy a kilüpvilág max azt vette rajtam észre, hogy kicsit zavarodott vagyok...

De ez mindig megbosszúlta magát, mert ez csak elfolytás, ilyen vagy több ilyen alkalom után mindig kitőrt belőlem egy egész napos szorongós rettegős, halálfélelmes teljes családom napját, napjait pokollá tevő pánikrohamsorozat formájában.

Nálam az igazi áttörést az hozta, mikor 30 évesen kitsnultam egy szakmát és a gyári rabszolgamunka helyett alkotó munkám lett, ahová nem undorral és gyomorgörccsel megyek be reggelente... lokopogom 4 éve nem volt pánikrohamom

2020. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!