Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennek a világnak megtört,...

Ennek a világnak megtört, életunt, a teljes kiszoljáltatottságnak és irányíthatóságnak kitett emberekre van szüksége?

Figyelt kérdés

És ha igen, van értelme így élni? Nem lenne bölcsebb döntés azt mondani, hogy: Jóra úgysem számíthatok, viszont szenvedések tömkelege vár még a jövőben. Ha meghalok, akkor nullázódik minden, jó is-rossz is.


Tehát mivel jó úgysem vár rám, így nem mondjuk a 10-ről esek a nullára és elvesztem azt az értéket, ami miatt a skálán a 10-esen voltam, hanem a (-25)-ről kerülök oda, és csak egyszerűen eltűnik az értelmetlenség, örök nyomornak kitettség.



2020. ápr. 9. 20:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
Ezek csak kifogások, meg sablon szövegek amivel magadnak magyarázod meg miért nem kell tenned semmit.
2020. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De tettem. Pont olyan pozitív voltam, mint a többi naiv ember. Próbáltam ismerkedni, barátkozni, beszélgetni. Mindig ugyanaz a vége. Nyilván nem mondanám, ha nem így lenne. Ezek nem kifogások, hanem tapasztalat.
2020. ápr. 10. 19:52
 13/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
Tudod, kérdező, minden történés, vagy állapot súlyát a rá adott válasz határozza meg. Én az elmúlt 6 évtizedben jó néhányszor voltam fent is, lent is. Néha annyira lent, hogy konkrétan a feleségem tartott el. És akkor mi van? Az élet nem attól szép, hogy mid van. A boldogság maga a boldogság keresése közben megtett út. A változás. A fejlődés. A szösszenetedből ítélve neked is van hova fejlődnöd, hidd el.
2021. jún. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig az élet értelmére meg az ilyen-olyan végső kérdésekre keresni a választ. Sokszor az is elég, ha találsz valamit, amiben örömödet leled, és azzal foglalkozol mindennap egy kicsit.
2021. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!