Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennek a világnak megtört,...

Ennek a világnak megtört, életunt, a teljes kiszoljáltatottságnak és irányíthatóságnak kitett emberekre van szüksége?

Figyelt kérdés

És ha igen, van értelme így élni? Nem lenne bölcsebb döntés azt mondani, hogy: Jóra úgysem számíthatok, viszont szenvedések tömkelege vár még a jövőben. Ha meghalok, akkor nullázódik minden, jó is-rossz is.


Tehát mivel jó úgysem vár rám, így nem mondjuk a 10-ről esek a nullára és elvesztem azt az értéket, ami miatt a skálán a 10-esen voltam, hanem a (-25)-ről kerülök oda, és csak egyszerűen eltűnik az értelmetlenség, örök nyomornak kitettség.



2020. ápr. 9. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem, ennek a világnak az kéne, hogy legalább addig, amíg ki nem találnak valamit a tudósok koronavírus ellen, addig az emberek ne magukkal foglalkozzanak, hanem másokkal. Nézzél körül te is, hogy kinek tudnál valahogyan a hasznára lenni.
2020. ápr. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de hogy a francba jön ide a koronavírus? Semmi köze nem volt a kérdésnek ehhez, semmilyen módon nem kapcsolódott hozzá. Én betartom, amit a kormány mondd, itthon maradok, hacsak nincs valami halaszthatatlan dolgom. Tedd ezt te is, ennyi. Nem kell mindenhova be erőltetni ezt a témát. Egy ilyen kérdés alatt pont nem érdekel senkit a koronavírus.
2020. ápr. 9. 20:59
 3/14 A kérdező kommentje:

Egyébként úgy gondolom, hogy ez nem egy egyéni probléma, mivel az egy dolog, hogy én szívok emiatt, de nem én élek egyedül ezen a Földön, így gondolom a problémával sem vagyok egyedül. Tehát ha ezzel a témával foglalkozok, már nem csak magammal foglalkozok.


Ez egy körforgás. Egy nő szül egy gyereket szar élet körülményekkel, ezzel egy emberi sorsot belényszerítve a nyomorba. Aztán ez vagy folytatódik és nyomor nyomort szül, vagy itt megáll. De ha megáll, akkor is valaki szívott vele, mert oké hogy ő nem vállalt gyereket, de egy életen át elszenvedte a következményeket.


De miért teszi ezt a szülő? Nagyon jól tudja, hogy ebből jól kijönni senki sem fog. Itt is a tipikus "ha nekem szar, másnak is legyen az" hozzáállásról van szó? Nem kéne nyomos okkal megindokolni, hogy valaki miért szeretne gyereket magának? És igazolni, hogy képes megadni azokat a dolgokat, amikre szükség van?

2020. ápr. 9. 21:07
 4/14 A kérdező kommentje:
Mert ha nem a "majd a gyerek felneveli magát" nevelési technikát alkalmazzuk, akkor jobb körülményekkel kevésbé lesz értelmetlen egy ember élete és kevésbé lesz kiszolgáltatott.
2020. ápr. 9. 21:09
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
Nem attól lesz értelmetlen egy ember élete,hogy nyomorba született.Az maximum azt határozza meg, hogy mennyire lesz küzdelem feljebb kapaszkodni.Megérik e benne az elhatározás,meglátja e a lehetőségeket, hogy többre vigye?Hogy tekint ezekre a küzdelmeire, büszkén hogy megtette amit bírt vagy vesztesként neki se indult,mert minek, ő már úgyis úgy marad mert csoronak született bla,bla,bla.Szerintem a legtöbb anya szereti a gyerekét az is aki csóró és nem azért szül,mert ha neki rossz akkor legyen rossz a gyerekének is...ez nettó faxsag.Nincs értelmetlen élet.Minden életnek van értelme ha képesek vagyunk megtalálni és nem onsajnalatba sullyedve azon elmélkedni, hogy milyen rossz is nekünk.
2020. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De, a szülő tehet arról, ha a gyerek nyomorba születik. És igen, ez megpecsételheti az életét. És igen, van hogy egy helyzet már túl sok és az ember már nem tud egyedül felállni. És bármilyen meglepő, van hogy senki sincs, aki segít. És ez fakadhat akár abból is, hogy lehet lenne aki segítene, csak nem tud.


Sok mindent lehet pótolni. Példának okáért a boltból is az emberek elviszik az árút miután kifizették, és akkor jön az újra töltés. Na a nevelés nem ilyen. Ha valakinek elcseszték a gyerekkorát, az már úgy marad. Nincs időgép, amivel vissza utazhatsz és még ha ezt meg is tennéd, ugyanott leszel. Ugyan azok az események történnek meg újból, ugyanúgy nem segít senki. És igen, a legtöbb anya szeretheti a gyerekét. De egyrészt a "legtöbb"-be nem tartozik bele az összes, másrészt ha valami, akkor a szeretet az végképp nem indok arra, hogy frankón hazavágd egy ember életét egy felelőtlen döntéssel.

2020. ápr. 9. 22:51
 7/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg ember kerül naponta sokféle formába padlóra.Te úgy érzem az egészet inkább anyagi értelműen éled meg.Jól érzem?

40 éves vagyok.4x voltam padlón.2x úgy hogy azt gondoltam semmi értelme az életnek és azzal tenném önmagam körül mindenkiért a legtöbbet ha felkötném magam az első fára.Nem tettem.Egyik gödörből se azért jöttem ki mert valaki segített, bár de az utolsó alkalommal igen.Nem anyagilag hanem érzelmileg és főleg önmagammal kapcsolatos gödörbe voltam jó mélyen évekig.3x viszont senki sem tudott volna segíteni, mert ÉN kellettem hozzá.A saját hitem, a saját erőm, a saját meggyőződésem.Nélkülem nem ment volna, bárhogy akart is volna segíteni bárki.Ahhoz, hogy az ember értékelni tudja az életét, azt amije van akár kevés ,akár semmi vagy valamennyi, ahhoz kell egy jó mély gödör és fel kell mászni belőle.Amikor kiérsz majd rájössz miért is érte meg küzdeni és nem más segítségébe bízni, hanem önmagadban.Minden gördör arra jó, hogy valamit megtanítson neked.Én most tavaly január óta megint gödörbe vagyok, elvesztettem az egyik legfontosabb embert az életembe úgy, hogy végig abban bíztam minden rendbe lesz és meggyógyul.1 év kőkemény hit után pofon vágott az élet úgy, hogy az utolsó pillanatig a reménybe kapaszkodtam.A férjemmel 5 hónapja külön vagyunk, nem azért mert nem szeretnénk együtt lenni, hanem mert először családi dolgok miatt volt távol, aztán munka miatt, most meg már haza se tud jönni, míg ez a csoffadt vírus el nem ül valamennyire.Van egy gyerekem, akit 5 hónapja úgy nevelek mint egy egyedülálló szülő és lövésem sincs meddig.Egy aggodalom minden nap.Szerinted mennyire fergeteges az élet így?:)


Van egy nagyon jó barátnőm.Szíjjal verte az apja, hajnalba kibaxta az ágyból etethette iskola előtt az állatokat, ha rossz jegyet vitt haza verték,az anyja ivott és az apja is balhé ,balhé hátán.Rossz volt a gyerekkora.Mikor 18 lett elköltözött, munka mellett tanult.40 éves, diplomája van,jó munkája és szépen együtt él a férjével a gyerekeivel és boldog.Pontosan tudja milyen gyerekkort nem szeretne a gyerekeinek és meg is tesz mindent azért ,hogy olyan ne legyen.De nem szenved a gyerekkorától.Elfogadta, hogy az olyan volt ,mert az már kitörölhetetlen és megmásíthatatlan.Viszont arra rájött rég, hogy nem éri meg a múltjával mérgeznie az életét.Mindig azzal kell foglalkozni ami épp van, ami lehet.


Az, hogy valaki megszül egy gyereket,(akár felelőtlenül is) onnantól fogva már megvan és teljesen mindegy ,hogy mi okból szülte a nő.Az hogy valaki szegénységben él, még nem biztos hogy boldogtalanságba is.Én nem hiszek abban, hogy minden xar az életbe, mindig meg lehet benne látni valamit ami jó ha csak egy pillanatra is.Ha viszont bebetonzod magad egy nekem mindenképpen rossz, mert rossz volt a gyerekkorom és ezért rossz most a felnőttkorom hozzáállásba akkor saját magadnak teszel rosszat.Csak magadnak ártasz vele.Addig felel a szülő érted igazán míg a saját lábadra nem állsz.HA a saját lábadra álltál onnantól igenis te döntöd el merre mész,milyen lesz az életed, milyen döntéseket hozol, mennyire tudsz alkalmazkodni, küzdeni vagy épp tanulni bármivel kapcsolatban.A felnőttkori hibás döntéseid nem vezethetők mind vissza a gyerekkorra(egy-egy hibás beidegződés igen)bármennyire kényelmes is volna azt gondolni, hogy igen.:) Ne sajnáld magad, mert azzal ártasz önmagadnak a legtöbbet.

2020. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Felesleges azzal jönni, hogy xy megcsinálta. Az áramot is anno feltalálták a semmiből. Mégsem képes minden ember a semmiből valami teljesen újat feltalálni, amit azelőtt senki sem látott, csak mert valaki előtte képes volt rá valamikor. Igen, vannak emberek, akik. Nem róluk van szó.


Egyébként nem a felelősség átkenéséről van szó, hanem egyszerűen tényekről. Ez olyan, mintha azt mondanánk a meglopott személy a hibás, mert a tolvaj ellopta a cuccát. Meg tudod venni újból nem? Ne a tolvajt hibáztasd.


A lejtő már 10 éve indult el. Azóta folyamatosan csak egyre rosszabb. Vajon ha normális körülmények közé születik valaki, akkor is ilyen biztosan megindul a lejtőn? Nem hiszem. És még ha lehetséges is lenne felállni, amire... Hát enyhén szólva nem sok esély van. 10 év csak úgy a kukában landol. Na és miért? Várj, tudom. Természetesen az én hibám, nem igaz?

2020. ápr. 10. 00:38
 9/14 anonim ***** válasza:
36%

Az én szüleim is felelőtlenek voltak. Fel sem neveltek együtt. Elváltak 6 éves koromban. Soha egy dícséretet nem kaptam tőlük, csak a negatív bírálatot. Nem olyan gyerek voltam akire büszkék lehettek. Majd 0 anyagi támogatással mentem neki az életnek.

Mégis normális felnőtt lett belőlem, harmónikus kapcsolatban élek, és megbecsülnek a munkahelyemen. A szüleimmel is sikerült az évek alatt kapcsolatot kialakítani.

Hogy miért? Mert úgy döntöttem, nem a múltamnak élek hanem a jövőmnek. Van amikor nehezebb és van amikor könnyebb. Ezzel így van mindenki.

2020. ápr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Hogy miért? Mert úgy döntöttem, nem a múltamnak élek hanem a jövőmnek. Van amikor nehezebb és van amikor könnyebb. Ezzel így van mindenki."


Nem. Hanem azért, mert téged nem úgy terítettek le a földre, hogy ott is maradj. Ha valaki kiesik az ablakon a negyedik emeletről, akkor megsérülhet úgy hogy eltörik pár csontja, vagy úgy is, hogy egy csecsemőről beszélünk és eltörik minden csontja. Akinek csak eltörött pár, még megmenthető. Akinek az összes szilánkosra tört, így járt, nincs mit tenni.


Jelen esetben az első kategóriába tartozol. De a két kategória külön van, hiába akarod egynek venni. Attól, hogy egy felnőtt ember a negyedik emeletről kiesett és meg tudták menteni, attól még a csecsmőt ugyanonnan kiesve nem fogják tudni.


Nem mindenkinek ugyanolyan a tűrő képessége.

2020. ápr. 10. 15:36
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!