Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosnak lenni szabad...

Öngyilkosnak lenni szabad vagy nem szabad?

Figyelt kérdés
Ha az ember lelki gondokkal küzd. Szenved az életében, úgy érzi nincs mellette senki mi a megoldás. Szenvedni tovább? Reménytelennek látja h bármit is tehetne már magáért.
2020. ápr. 9. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Megtiltja valaki?
2020. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Miért ne lenne szabad? Másrészt ha öngyilkos lesz valaki, és nem lenne szabad, akkor hogy tudnának egy halottat megbüntetni?
2020. ápr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagy egyedül,sokan vannak így mint te,átmeneti állapot,több milliárd ember szarabbul él mint te és mégis tartják magukat,mindig van megoldás,szüntesd meg ami felzaklat vagy költözz el tőle minél messzebb
2020. ápr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%

Telefonos lelki segély - S.O.S - HÍVD! 116-123


A munkahely és a lakás elvesztése, s más egzisztenciális krízisek miatt hívják a legtöbben a Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetségének (LESZ) számait.


HÍVJA A 116-123 TELEFONSZÁMOT, HA ÚGY ÉRZI, NINCS REMÉNY, HA MÁS ÚGYSEM ÉRTENÉ MEG, TALÁN MÉGIS LESZ EGY EMBER, AKIVEL TUDNA ERRŐL VESZÉLNI!

Magyar Lelki Elsősegély Telefonszolgálatok Szövetsége (LESZ)

2020. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
En pár évvel ezelőtt nagyon kozel álltam az öngyilkossághoz, így éreztem tényleg nincs kiút és teljesen reménytelen volt a helyzetem. Most pár évvel később csodálatos eletem van. Rengeteg dolog változott sose gondoltam volna h ilyen jo is lehet az élet. Szóval szerintem kitartás minden jobbra fordul. Tusom nehéz elhinni de ha pár éve azt mondja valaki tartsak ki megéri, biztos nem gondoltam volna h tényleg minden rendben lesz
2020. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ, miben hiszel. A keresztények szerint nem szabad. Az ateisták szerint nem tiltja meg senki, legfeljebb a saját jóérzésed a szeretteid iránt.


Szerintem mindig tehetsz magadért, ha mást nem, akkor is bízhatsz benne, hogy lesz jobb is. Átgondolhatod, hogy mivel tehetnéd csak egy kicsit jobbá a napodat és azt megteszed.


A depressziónak a sajátja, hogy az ember úgy érzi, semmi sem fog már változni, pedig mindig minden megváltozik.

Én is voltam ilyen helyzetben, mint te, én is úgy gondoltam, hogy ebből nincs kiút. De aztán mégis volt, csak ki kellett várni.


Valahol olvastam egy érdekes dolgot. Ahol nyomorúságos az élet, ott az öngyilkosságok száma alacsony. Ha nem kell megküzdened érte, akkor nem értékeled. Bizarr, hogy ez még az emberéletekkel is így működik, nem?

2020. ápr. 10. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szabad öngyilkosnak lenni, nem tiltja meg senki. Egy halott embert ráadásul sehol nem tud büntetni sem a törvény, sem az életben maradottak. Ettől függetlenül aki öngyilkos lesz, saját magával csesz ki, mert elveszi magától a lehetőséget, hogy bármikor is jobb lehessen neki. Nekem is vannak ilyen gondolataim, de sosem fogom megtenni. Nem teszem tönkre még ennél is jobban a saját életemet, épp eleget hibáztam már eddig is. Hiszek abban, hogy valamikor még lehet jobb is ennél. Akinek szüksége van rá, kérjen segítséget.
2021. dec. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!