Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt dependens személyis...

Vannak itt dependens személyiségzavar szenvedők?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a személyiségzavarok nem könnyen körül írhatóak és sokszor "kéz a kézben" járnak. Engem az érdekelne, hogy a dependens sokban különbözik e pl a borderlinetól, van-e olyan aki dependens vagy élet vele párkapcsolatban, esetleg a rokona az.

2020. ápr. 9. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
24%

Utánanéztem Wikipédián, hogy mégis mi ez, ahogy olvastam a jellemzőit több mindenben is magamra ismertem.


"A dependens személyiségzavar fő jellemzője a másoktól való túlzott függőség, az önálló döntésképesség hiánya."

"Fontos a személy számára mások gyakori tanácsa és megerősítése."


Teljesen kiszolgáltatottnak érzem magam, normális énképem nincs. Ha a közeli ismerősök azt mondják, hogy én például kedves vagyok, vagy antiszociális, bunkó, akkor ezeket elhiszem, azonosítom magamat ezekkel a szavakkal, mert nem tudom, hogy milyen vagyok.

Beszélgetéseknél is én inkább egy passzív szemlélődő vagyok, nem is tudnám vezetni, irányítani a beszélgetést. Itthon gyakorlatilag teljesen függök a szüleimtől, nélkülük gyakorlatilag éhenhalnék, annyira életképtelen vagyok. Ha olvasok, vagy hallok egy kritikát azt mindig személyes támadásnak veszem, és felidegesítem magam vele. Nem volt még párkapcsolatom, de mivel teljesen hiányzik belőlem a dominancia, így valószínűleg csak egy lelki szemetes lennék, akit pár hét után otthagynak.

2020. ápr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!