Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek milyen tényezők...

Szerintetek milyen tényezők formálják az emberek személyiségét, szemléletmódját?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, hogy szerintetek titeket mi formált a múltban a mai énetekké. Az én elgondolásom szerint a szülők rendkívül formálják az emberek felfogását még gyerekkorban, az iskolai közösség, (engem például nagyon), illetve új emberekkel találkozni, kipróbálni idegen dolgokat. Szerintetek?

2020. ápr. 14. 10:13
 1/7 anonim válasza:

Valóban nagyban formálják a személyiségünket mind amiket leírtál.

Ami engem nagyon formált a múltban és sokat hozzátett a mai énemhez bármely abszurdan hangzik az a gimis iskolaváltásom. Ugyanis én 15 éves koromig labilis,céltalan, határozatlan ,magamért kiállni képtelen ember voltam. A környezetemben mindenki ellenezte ,hogy iskolát váltsak , a családban én voltam a fekete báránya. Ennek ellenére kiálltam életemben először az igazamért ,nem hagytam magam elbizonytalanítani és befolyásolni ebben sem és onnantól kezdve másban sem. :) Utána egyre határozotabb ,kitartóbb,céltudatosabb lettem az élet minden területén. Így ugy gondolom ez az iskolaváltás nagyban formálta a személyiségemet :) A felfogásom pedig szerintem szintén a tapasztalatok és átélt élmények. A szüleim és a családom semmiképp ,ugyanis totál más szemleletmódom van mint nekik.

2020. ápr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Evidenciákról teszel fel kérdést, ennek nincsen értelme. Pont olyan, mintha megkérdeznéd, hogy nyáron nálatok is zöld-e a fák lombja.
2020. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
* én voltam a család fekete báránya. Elnézést elírtam. :) ( első voltam)
2020. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Röviden: Minden. Már az is formálta a személyiségedet, hogy elolvastad amit írtam. Nyilván nem annyira, mint amit évekig látsz, hallassz.
2020. ápr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a genetikad hatarozza meg kiteljesedesedet, a tapasztalas csak rogziti az alapvetosegeket.
2020. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell megegetni a kezed ahhoz, hogy felfogd a tuz meleget.
2020. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyban befolyásolja a szülők, hogyan nevelik és viselkednek a gyerekkel, mert lehet jó irányba meg rossz felé terelgetni. Sokat nyom a latban a genetika is.
2020. ápr. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!