Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszánsok mennyire...

Az antidepresszánsok mennyire roncsolják az eredeti személyiséget?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, de sokat szorongok, akár indokolatlanul is, vagy kis apró dolgok miatt. Végső esetben adnám a fejemet gyógyszeres kezelésre, de ha úgy érezném, hogy ez elkerülhetetlen, akkor mennyire befolyásolná az eredeti személyiségemet? Egyébként rendes, normális vagyok, és nem szeretnék hangulatzavart, esetleg más nyavalyát, ami akár a gyógyszer elhagyása után is megmarad.

Állítólag a nyugtatók rövidebb ideig hatnak és addiktívabbak, ezért gondolkodom az antidepresszánsok körében mint végső megoldás. Mivel az élet előttem áll, nem szeretnék csorba személyiséget.



2018. aug. 16. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
92%

Nehogy megtedd!

Előbb próbáld meg rendbetenni magad, mondjuk egy pszichológussal, vagy esetleg szedj valami nyugtatót. (Nem, nem feltétlenül addiktívabbak.)

Hogy mennyire okoz személyiségtorzulást egy antidepresszáns? Az gyógyszertől és személytől függ, de van, amelyik olyan szinten, hogy még az illető maga is úgy érzi, miután abbahagyta a szedést, hogy "az nem ő volt".

2018. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Szorongásra NEM a gyógyszer az út. 10+ évig voltak durva szorongásos, időnként pánikrohamos időszakaim, mire rájöttem, hogy ez nem normális. Kijöttem belőle egy jó pszichológussal gyógyszer NÉLKÜL. Ő azt mondta egyszer, hogy antidepresszánst akkor ajánl (illetve akkor mondja, hogy most ehhez a pszichiáterhez menj el és írass), ha a klienssel már nem lehet tisztán beszélni. Még depresszió esetén is. A nyugtató sem jó ötlet, amit vény nélkül lehet kapni, az még elaludni se nagyon segít, ami meg vényes, az meg lónyugtató kb. és szar a ráállás.

Tartsd szem előtt: a szorongás egy tünet. Egy tünete valaminek, ami benned dolgozik. Az antidepresszáns meg azt csinálja, hogy az agyban a megfelelő neurotranszmitterekre hat, tulajdonképpen kémiai egyensúlyt máshova állítja. Ez tüneti kezelés, az okot nem fogja megszüntetni. (Hacsak nincs elbarmolva a dopaminrendszered. Erre pedig kicsi az esély.) Egyébként sem befolyásolják a személyiséget, de nem érdemes rájuk hagyatkozni. Ki kell dolgozni terápián, pszichológussal (nem pszichiáterrel!), hogy mi a para és hol, és elmúlik a szorongás nyom nélkül.

24N

2018. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!