Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira félek, hogy valami...

Annyira félek, hogy valami bajom van, hogy pánikolok. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen furcsa érzés, talán a derealizációhoz hasonló. Ha ezt érzem megijedek és az a gondolat tör rám, hogy megbolondulok, meg biztos skizofrén vagyok, vagy pszichózisom van. Bármi szokatlan tünetet érzékelek magamon, jön az erős szorongás. Ha nincs épp semmi bajom, akkor azon gondolkozok, hogy milyen rossz szorongani, pánikolni. És így újra szorongok. Mi bajom van? Már megőrjítem saját magam.


15 évesen a semmiből lett egy görcsös hasfájásom, aznap műtét, két petefészekciszta, az egyik petefészkemet ki is kellett venni. Tudtam, hogy valami van a hasamban előtte is, de nem szóltam senkinek. A műtét után görcsösen figyeltem magamat, és úgy nézett ki enyhült is a dolog. De kb 2 éve nagyon erős, néha már elviselhetetlen szorongással és pánikkal tért vissza. Vagyis gondolom ez a bajom. Tapasztalt már valaki hasonlót? Hogy lehet ezt legyőzni?



2020. ápr. 14. 18:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Az elviselhetetlen szorongáshoz a mentális tünetek mellé a fizikai tüneteim a forrósag érzés, izommerevség, feszült végtagok. Mindenre ki vagyok ebben az állapotomban hegyezve, menekülnék. Ez általában egyébként ok nélkül történik. Ha tudom a tényleges okát a szorongásomnak (pl.fogorvosnál ülök), akkor semmi bajom.
2020. ápr. 14. 18:48
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jó a családi kapcsolatotok, beszéld meg ezt anyukáddal. Már az is ad megnyugvást, hogy tudod, áll melletted valaki. Sajnos erre házilagos megoldás nincs. Én is ismerem azt az érzést, amikor egy rossz gondolat beriaszt. Ez olyan pánikbetegség-féle Ráadásul most az időjárás is olyan pánikos. Jó lenne orvoshoz is jutni. Van ilyen kapcsolatod?
2020. ápr. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hűha ez elég pánikbeteg gyanús. Amint tudsz keress fel egy jó szakembert.
2020. ápr. 15. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Anyukammal nem vagyok joba, a parom tud mindenrol, meg szinte mindenki felszinesen aki kozeli barat. Regota fennall ez, 3 pszichologusnal voltam, egyik sem hozott javulast. Gyogyszert szedek, de miota minden megvaltozott az eletunkben, azota jobban ellenorizgetem magam, ami altal szorongok.
2020. ápr. 15. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!