Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha mentálisan...

Mit csináljak, ha mentálisan kezdek nagyon rosszul lenni?

Figyelt kérdés
Alapból enyhén labilis voltam, de ez a helyzet már nagyon kikészít. Össze vagyok zárva a toxikus családommal, nem tudok elmenekülni előlük. Állandóan veszekednek, ordibálnak aztán ugye én vagyok a hibás... Közben meg két hét múlva érettségi is, de nem tudok tőlük tanulni. De igazából az érettségit valamennyire már elengedtem, nem is az a bajom. Hanem az, hogy nem vagyok jól. Állandóan remegek és nem kapok levegőt, szédelgek és nem tudom miért. Meg egyszerűen sokszor csak meg akarok halni, mert nem bírom a családomat. Sajnálom, ez van. És emiatt meg gyűlölöm magam. Nagyon pocsék az egész helyzet. Nem engednek ki sétálni se, mert akkor hazahozom a vírust. Szóval csak itthon próbálok kicsit edzeni, hátha jobb lesz. Meg az ablakomba ülök a levegőre. De szerintem kezdek teljesen megőrülni. Nagyon sok elfojtott agresszió is van bennem azt hiszem, amit saját magamon vezetek le. Egyébként itthon a helyzet eddig se volt jó, de valahogy tudtam kezelni. Csak most ugye az összezártság meg a közelgő érettségi is egy stressz, nem beszélve az hírekről, meg a családban lévő paranoiaról.. Mit tudnék csinálni ilyen helyzetben? Legalább az állandó remegés és szédülés múlna el. :(

2020. ápr. 17. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Ez tényleg egy nehéz helyzet amiben vagy. Nem tehetsz róla, jobb ha ezt tudatosítod magadban minél hamarabb. Vannak barátaid? Mert mindig kell valaki akinek kibeszélheted magad. Hívd fel őket vagy őt, és beszélgessetek. Talán egy hobbi is segítene. Elterelné a figyelmedet legalább. De ha minden kötél szakad keress fel egy pszichológust. Ő meg fog hallgatni és jó tanácsokkal is ellát. Vagy pszichiáter szakorvost. Amelyiket szükségesnek érzed. Amint tizennyolc éves leszel elmehetsz otthonról és élheted az életedet. Sok sikert kívánok a továbbiakban remélem hogy tudtam segíteni! 26/L bipoláris affektív zavaros és skizoid személyiség zavaros OCD-s lány
2020. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem válaszolóval teljes mértékben. Annyit tennék hozzá, hogy amilyen hamar csak tudsz költözz el onnan. És ha mindenképp magadon akarod levezetni az agressziót, akkor mondjuk csinálj végig valami durvább edzést, ne tegyél kárt magadban, mert hamar függő leszel. Van barátod/egy barátnőd, akivel meg tudod ezt beszélni? Attól is jobb lehet már, ha elmondod valakinek, és tudod, hogy van, aki melletted áll.
2020. ápr. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nemrég én is szédelegtem talán a kevés táplálkozás miatt. Amiket próbáltam és jobban lettem nem tudom hogy melyiktől és hogy ezektől-e: só, magnézium, c vitamin, d vitamin.
2020. ápr. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!