Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet ez? Találkoztatok...

Mitől lehet ez? Találkoztatok már olyannal, akinek hasonló problémája volt?

Figyelt kérdés
Egész kiskorom óta úgy érzem, hogy én nem vagyok idevaló, nem a Föld az otthonom, és nem ilyen testben kellene lennem. Idegennek érzek mindent, ami ebben a világban van, saját magamat is. Úgy érzem, hogy minél előbb ki kellene szabadulnom innen. Furcsa az egész, és nem tudom megszokni. Értelmetlennek látom az egész rendszert, ami itt van, az életet így, ebben a formában. Nem vagyok otthon, és nem tudok hova menekülni. Menekülnék el innen, menekülnék az emberlét elől. Kezdek belefáradni. Sokszor gondolkoztam azon, hogy kilépek, mert nem tudom a rendszert és a testemet sem megváltoztatni, és így, ilyen formában nem kívánom tovább folytatni az életet.

2020. ápr. 17. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Találkoztam.

"Idegenek és vándorok vagyunk itt a földön"

Weöres Sándor:

"Miért nem tudunk már örülni,

ha étel és bor oly remek?

Miért vagyunk mi mind a Földön

olyan örök idegenek?


Miért nem tudok sírni, bőgni,

hogy megvénül anyám-apám

anélkül, hogy megsimogatnám

az arcukat, mint hajdanán?


Három holt idegent takar majd

a borostyános kriptabolt.

És fönn az égen, úgy mint régen,

rostokol a nagybajszu Hold."

[link]

2020. ápr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Velem is van, hogy ezt érzem, mondjuk én gyerekkorom óta szorongok és sokszor depresszióba esem, szóval talán a kettő összefügg. Én is sokszor nagyon fáradt vagyok, semmi nem ad energiát.
2020. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!