Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem használ a Helex SR?

Miért nem használ a Helex SR?

Figyelt kérdés

Depresszió miatt kialakult alvászavarra (plusz nap közben is szorongok, de ez nem annyira súlyos) írta fel a pszichiáterem, mellé Escitilt szedek.

Azt mondta este vegyek be egyet, ha nem elég hogy jól aludjak, reggel is. Na most ha este lefekvés előtt pár órával beveszem, semmit nem ér kb, ugyanúgy nem tudok aludni, és durva álmaim vannak, mióta szedem. Az első pár napban kiütött nagyon, de azóta semmi. Ha reggel is beveszem akkor pedig egész nap annyira ködös az agyam és be vagyok lassulva, hogy képtelen vagyok bármit is csinálni, és mivel tanulok ez nem túl jó így. Utána pedig aludni ugyanúgy nem tudok, hiába veszek be este is. Próbáltam azt is hogy reggel semmi, este pedig 2, de az sem hat, mintha be sem vettem volna.

Ez mitől lehet? Tapasztalt valaki ilyet?

Lehet köze ahhoz, hogy anorexiás is vagyok mellé, és alig eszem?



2020. ápr. 19. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Hány mg?

Ez xanax, frontin stb ugyan az.


A gond ott van, hogy ez SR. Hosszú nyújtott felszívódású, tehát nem igazán jó alváshoz. Oda inkább a gyors felszívódású sima tabletta kéne ami 15-30 perc alatt beüt és 4 óra után már eléri a felezési időt és megy kifelé.


SR abszolút nem jó alváshoz...

2020. ápr. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
SSRI pedig ha most kezdted szedni, még nincs beállva és összekeveri a dolgokat az első 2-4 hétben.
2020. ápr. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
0.5 mg-os
2020. ápr. 19. 00:48
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Az még nem SR-ben is épphogy elég alváshoz.

Meg ez nem altató elsősorban. Hanem szorongásoldó.


Ha a szorongás miatt nem tudsz elaludni, akkor hat, amúgy az altató hatás hamar elmúlik

2020. ápr. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én napi 2mg-ot szedtem anno, elalváshoz nem jó, csak arra, hogy utána ne ébredezz fel. Egyébként neked altató kéne, nem nyugtató...
2020. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sziszi84 válasza:
Sziasztok!Én kb 2 és fél hónapja szedek helex sr-t!Szorongásra,enyhe depresszióra kaptam az Aneptinex mellé!Azért kaptam,mert az Aneptinextől nem tudtam aludni,talán fura,de olyan érzésem volt estenként,hogy a lábam mozgatnom kell!Mióta szedem a helex sr-t,azóta nincs ilyen!Este 7-8 óra között veszem be,és hogy hamarabb elaludjak,0.25 frontint veszek be,de van hogy csak a frontin felét!Átalszom az éjszakát,és tudok tőle ébredni rendesen,mindennap fél 5kor!A helex sr-nek kb 12 óra hatása van elméletileg,de talán ez emberektől függ!Pszichiáterem javaslatára,napközbe is szedem,csak 1szemet 0,5-t!Első pár nap álmos voltam,de utánna már nem!
2022. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!