Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erdemes lenne emelni a gyogysz...

Erdemes lenne emelni a gyogyszeradagot?

Figyelt kérdés
Masfel eve 5mg Escitilt szedek 10mg helyett, doki azt mondta, hogy szerinte eleg lesz ennyi. Egesz elvoltam vele, a szorongas nem mult el teljes mertekben, csak enyhult. Inkabb ugy mondom, hogy visszaadta az eletkedvemet, nem guboztam be utana mar minden nap a takarom ala. Viszont a megvaltozott korulmenyek miatt ugy erzem, hogy kezd megint elhatalmasodni rajtam a szorongas. Nagyon sokat foglalkozok vele, szinte allandoan errol beszelek, minden nap szorongok. A panikroham szintjet nem szoktam elerni, de eleg rossz igy is. Nagyon el vagyok keseredve. Most meg is fog jonni a menstruaciom a napokban, igy most duplan melankolikus allapotban vagyok, de mar 3 hete eros a szorongasom, ugy erzem minden kepes kivaltani, meg az is, ha egy negativ megszolalast hallok a munkahelyemen. Otthon termeszetesen semmi bajom ilyen teren. Szerintetek szoljak a dokinak, hogy emeljuk az adagot terapias adagra vagy varjak meg vele? Gyogyszerfuggo sem akarok lenni, iden tavasszal akartam letenni, erre csak rosszabb lett. Nem akarok mar szorongani. Es hiaba akarom fejben eldonteni, akkor is jelen van az erzes.
2020. ápr. 20. 08:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy az is lehet, hogy a nyugtato okozza a szorongast? Frontint szedek, 0,25bol egy szemet, azt is masfel eve minden nap.
2020. ápr. 20. 08:40
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer függőség azért jön létre mert egyre többet kiván a szervezet és egyre többet kell beszedni.
2020. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem. Tolerancia elvonásba kerültél. Ez azt jelenti, hogy már hozzászoktál a gyógyszerekhez, így azok nem hatnak, és lényegében elvonási tüneteid vannak, annak ellenére, hogy rendszeresen szeded. fel lehet emelni mindkét gyógyszert, jobban is leszel az biztos. De egy idő után a nagyobb adaghoz is hozzá fogsz szokni, mert ez sajnos így működik. Ismertem egy srácot, aki már napi 20 mg xanaxnál járt, és mégis szorongott. Érdemes lenne elgondolkodni a gyógyszerek letevésén, és természetes módszerekkel kezelni a szorongást. Az elvonás időszaka fokozott szorongással, egyéb elvonási tünetekkel jár, de miután elmúlnak, jól fogod magad érezni. 1-2 év kell hozzá kb. Átmenetileg persze segíthet az emelés, de egyszer majd azt is le kell tenni.

Egy kis filozófia a végére: Mindennek ára van, és mindig a könnyebb út bizonyul a nehezebbnek később.

2020. ápr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Az orvost érdemes kirúgni. Ha az alpproblémát nem oldáják fel a mgefelelő terápiával, akkor a gyógyszer egy idő után nem ér semmit. Többet szedsz belőle, nem jó, erre kitalálja, hogy írj egy modernebbet és jobbat, amitől azt hiszed, hogy jobban leszel - pedig nem, ez csak placebo-érzés -, és utána kezdődik minden előről. És csak gyógyszerfüggő leszel, a doktorkának viszont kényelmes, hogy csak 2 percet kell veled foglalkozni, de TB fizet neki utánad.


Rúgd ki, keress másik orvost, és ha elbírod, pszichoanalízist. Az az egyetlen jó megoldás: az megkeresi a bajok gyökerét és meg is szünteti. Nem kell utána gyógyszer soha, semmire, max, ha fáj a fejed.

2020. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor inkabb birjam ki valahogy es kezdjem el letenni mostmar szepen lassan? Mert az igaz, hogy utana nagyobb adagrol kell lejonni... Foleg ha a frontint is emelnem kellene. Azt pont azert tartottam ezen a szinten, hogy ne legyen gond. De akkor lehet, hogy minden nap elvonasi tuneteim vannak?
2020. ápr. 20. 08:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Jartam egy darabig pszichologushoz, nem sokat segitett. Most elkezdtem edzegetni (igaz csak 2 napja), meg az autogen treninget akarom elkezdeni. Azt az egyik dokival elkezdtuk, de felbahygtuk, nem tudom miert.
2020. ápr. 20. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!