Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez OCD lenne? Érdemes orvoshoz...

Ez OCD lenne? Érdemes orvoshoz mennem?

Figyelt kérdés

Legkorábbi iskolai emlékem is egy ilyen tünethez kapcsolódik. Képtelen voltam koncentrálni az órán, mert úgy éreztem akaratom ellenére üvöltözni fogok és bántani az osztálytársaimat. Ezek a gondolatok még mindig velem vannak, ilyenkor ökölbe szorul a kezem, remegni kezdek, és félek, hogy elvesztem az "irányítást".

Az évek során egyre rosszabb lett. Egyre több furcsa dolog jelentkezett, és a szorongásom is lassan kezelhetetlen mértéket ölt.

Ilyen tünetek például:

Öt percig tart egy tollat az asztalra tenni, mert csak akkor tehetem le, ha a megfelelő helyre rendeztem.

Számolom, és kontrollálni próbálom a légzésem, a pislogásom.

Emellett az utcán számolom a kocsikat, az utcaköveket.

Kétszer kapcsolom fel a lámpát, mert úgy érzem különben valami borzalmas dolog történik majd.

Ha valami nem úgy van, ahogy annak szerintem lennie kell, és nem tudom rendbe hozni, kiakadok, pánikrohamot kapok.

Úgy érzem, bántani fogom az embereket. A szeretteimet és az osztálytársaimat beleértve.

Emellett migrénes fejfájásom van, hetente legalább háromszor, négyszer.


Ez úgy érzem egyre csak rosszabb lesz. Nem mondtam el senkinek, mert félek hogy bolondnak néznének.

A fejfájásomra azt mondták pszichoszomatikus, és ezért évekkel ezelőtt már voltam pszichiáternél. Egyszeri alkalomról volt szó, nem diagnosztizált semmit, nem mentem további kezelésre.


Ez tényleg OCD? Lehet rosszabb? Esetleg skizofrénia, borderline? Hogy kéne segítséget kérnem?



2020. márc. 5. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Simán lehet OCDP- ocd személyiségzavar, disszociáció, szorongás. Egy jó pszichológus tud segíteni!
2020. márc. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nyugi, nem skizofrénia!
2020. márc. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet OCD is sajnos a többit priviben írom ha nem baj.
2020. márc. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez OCD! Menj mielőbb egy jó kognitív víselkedésterapeutához. Minnél tovább vársz,annál nehezebb lesz kimásznod belőle!
2020. márc. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez szinte biztos, hogy OCD. Azt mondják, hogy ilyenkor pszichológushoz/pszichiáterhez kell menni, de én nem mentem. Meg is lett a következménye. Depressziós és paranoiás (ezen belül üldözési mániás) lettem. Ezek hónapokig eltartottak. Közben még súlyos OCD-ben is szenvedtem. Úgy jöttem ki belőle, hogy nem tettem ellene semmit. Egy nyári szünet alatt meglehetősen csökkent az OCD-m súlyossága, ezzel együtt a másik két mentális betegségem is eltűnt. Szinte teljes mértékben kontrollálható lett a kényszerbetegségem, viszont ha zaklatott vagy ideges vagyok, akkor erőteljesebben vissza szokott jönni. Javaslom én is, hogy keress fel egy ehhez értőt csak, hogy ne kelljen azt átélned, mint nekem.
2020. márc. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!