Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos szorongásom lett, mert...

Súlyos szorongásom lett, mert egy férfi megalázott. Pszichológus nélkül hogyan lehetne feldolgozni?

Figyelt kérdés

Egy nálam idősebb férfibe nagyon szerelmes voltam sokáig, de kiderült, hogy egy komplexusos, beteg ember, aki folyton megalázott és mikor elváltunk, azt mondta, hogy prűd vagyok és béna a szexben. Tudni kell, hogy nem sok emberrel feküdtem le eddig életemben, de ők soha nem mondtak rám ilyet, nagyon is szenvedélyesnek tartottak. Mióta karantén van, szinte csak fekszem, alszom, úgy nézek magamra, mintha nem lennék nő és sajnos már öngyilkossági gondolataim is vannak.

Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

23/L


2020. ápr. 22. 14:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha ennyire megviselt a dolog (teljes joggal), akkor szerintem érdemes felkeresned egy pszichoterapeutát vagy pszichológust, aki segít feltérképezni, hogy van-e esetleg a háttérben valami, ami miatt nem tudsz szabadulni ezekről a rossz gondolatoktól.
2020. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

En is vtam ilyen helyzetben, az exem azt momdta h undoritoan nezek ki es senki nem akar majd lefekudni velem, igy terrorizalt a kapcsolatunk vegen, nehogy elhagyjam- mivel masnak ugysem kellenek- gondolta ezzel annyira lealaz, h maradok vele a hulyesegei ellenere is. ugyhogy lefekudtem par masik sraccal es az exem tudtara is hoztam, h nahat! Megis akadt azert akinek kellettem.

Ezen ilyen egyszeruen tul kell lepni es kesz. Ha szorongsz, akkor nem csak emiatt az 1 beszolasa miatt van, hanem mas problema/k miatt is. Menj dokihoz.

2020. ápr. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, sajnálom:(

Nálunk meg az volt, hogy merevedési gondjai voltak és emiatt végig engem terrorizált, hogy ez azért van, mert szerencsétlen vagyok. De én sosem bántottam emiatt. És valszeg azért is élem meg így, mert még nem alakult ki teljesen a személyiségem és ezek a beszólások a szeretett férfitól ilyen komplexust tudnak okozni.

Egyébként előtte nem volt ilyen önbizalomhiányom,csak most a bezártság felerősíti sajnos. Egyelőre még nem tudnék mással ismerkedni, de remélem jobb lesz.

2020. ápr. 22. 22:06
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, az h nem allt fel neki, az az o “ szegyene” ( bar alapbol nem tartom szegyennek az ilyesmit, megesik ez), es rajtad vezette le a sajat kudarcat. En biztos h elkezdtem vna visszacukolni a beszolasai utan a puhapocsu nyomorekot.
2020. ápr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, olyan düh volt bennem, hogy legszívesebben megpofoztam volna. Ezt nem tehettem, mert már nem találkozunk, viszont üzenetekben úgy leosztottam, lealáztam, hogy nőtől ő ilyet szerintem még nem kapott. Így kicsit megkönnyebbültem, de sajnos még elég szarul vagyok, nem tudok aludni, enni. A düh viszont sokat enyhült.
2020. szept. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sajnálom, utolsó:( Elképesztő dolog ilyenbe belefutni. Nekem mai napig problémát okoz az ismerkedés, pedig sosem éreztem magam bénának. Talán csak az idő tud segíteni.
2020. okt. 8. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!