Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akit pszichiáterhez utal a...

Akit pszichiáterhez utal a háziorvosa, mindegyiküknél egy antidepresszáns+nyugtató gyógyszeres terápia elindítása történik?

Figyelt kérdés
nekem pl. gyomortáji fájdalmaim miatt egy kb másfél perces beszélgetésből úgy döntött a háziorvosom hogy oda is ír beutalót. nem mentem el, később kiderült egy felesleges megszenvedtető béltükrözés, és egy általam kért gyomortükrözés után hogy reflux. ó megállapította hogy ez idegi, mert a kérésére lecsukott szemhéjamat mozogni látta. de érdekelne hogy aki eljut pszichiáterhez, normál sztks-s kereteken belül, ott általában elindítanak egyből valamilyen gyógyszeres terápiát antidepresszánsokkal, és vissza kell járni folyamatosan ellenőrzésre mennyire válik be, esetleg folyamatosan próbálgatni újabb és újabb gyógyszereket? ez nagyon nem hiányzik
2020. ápr. 26. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
úgy van, kerüld el messziről. bármit mondasz már rögtön gyógyszer! Az emberek kevesebb mint 1 %-a szorulna ténylegesen gyógyszerre.de nekik ez üzlet,semmi más! Ajánlok természetgyógyászt, pszichoterapeutát! Tapasztalatból beszélek, nekem a problémáim a felírt gyógyszerektől lettek...
2020. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A butábbja és a türelmetlenebbje azzal kezdi. Ahhoz, hogy egy tisztességes orvos kezeljen, többnyire nem TB-shez kell járni. Nincs idejük, nincsenek megfizetve és a zömének nincs valódi, mély tudása. Magát sem látja, a saját problémáit, nemhogy a tiedet.
2020. ápr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
En TB alapon mentem, es nekem nem irt fel gyogyszert. Fel ev utan en kertem, hogy irjon, de akkor is csak nagyon minimalis adagot irt. Ugy nez ki, hogy szerencsem van vele.
2020. ápr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ez nagyon ijesztő. én is mindig ezt gondoltam, hogy ott gyorsan lezavarni hogy lehet egy problémát? nincs ideje meghallgatni sem az embert, jobban járok ha megkímélem magam egy plusz függőségtől valahogy ez van bennem
2020. ápr. 26. 18:40
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem kezdik gyógyszerrel, ezt csak a patanoiások terjesztik
2020. ápr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
ó dehogynem.a legtöbb azzal kezdi, frontin utána jöhet az antipszichotikum,xanax ha ideges vagy, reggel az este az! HAgyjuk már! A legtöbb embernek nem gyógyszerre (nem gyógyszer) lenne szüksége, hanem a gondolkodási séma átprogramozására, dehát ez időigényesebb...:)
2020. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

6-7, a mentális betegség kezelésre szorul, és igen, ha beteg az ember, akkor gyógyszerre van szüksége, a bipoláris zavar, szkizofrénia, depresszió magától vagy önfejlesztéssel nem fog elmúlni. Semmi szégyen nincs abban, ha az ember gyógyszert szed, mert beteg. Te viszont szégyellheted magad, hogy beteg embereket próbálsz még jobban lehúzni és megvezetni azzal, hogy nem elég erősek, stb, ha nem "maguktól" gyógyulnak meg.

Ez kb olyan, mintha egy rákost azért szégyenítenél meg, mert kemoterápiával gyógyul, agykontroll helyett.


Az olyan emberek miatt, mint te a mentális betegségeket még mindig szégyennek érzik az érintettek, nem kérnek segítséget és a társadalom is elítéli őket.


Szóval igen is szégyelld magad és nézz utána a dolgoknak, mielőtt olyanokat írogatsz, amivel másnak ártasz! Mert igenis ártasz, ha csak egy mentális beteg ember a te hülyeséged miatt nem fordul orvoshoz vagy nem szedi be a felírt gyógyszereit. Át kéne gondolnod, hogy a szavaknak sajnos van következménye, mielőtt baromságokat beszélsz!!!


DE ez nem azt jelenti, hogy egy pszichiáter feleslegesen gyógyszert fog felírni minden betegének 10 perc beszélgetés után. A pszichiáter orvos, orvosi egyetemet végzett, szakvizsgát tett, vagyis minimum 9 évet tanult, hogy orvos lehessen. Ellentétben az olyan okoskodókkal, mint te, aki ugye nem orvos és a netes névtelenségbe burkolózva szórja a hülyeségeit, mert úgysem lesz számára következmény, ellentétben azzal, aki esetleg elhiszi a hülyeséged és ugye egy eleve beteg ember simán be tud dőlni a baromságodnak.


Egy pszichiáter a diagnózis felállítása után fog gyógyszert írni és azt be kell szedni, ha nem működik, mellékhatása van, akkor ugyanúgy, mintha egy testi betegségnél szólni kell az orvosnak. És ugyanúgy a pszichiáterben is meg kell bíznia az embernek, mint a háziorvosában, fogorvosában, szemészében stb.


Szóval húzzál el ebből a rovatból és gondolkozzál el rajta, hogy milyen következményei lehetnek annak, amit mindenféle megalapozottság nélkül állítasz, azokra az emberekre nézve, akiket ezzel befolyásolsz és lebeszélsz a gyógyszerszedésről és az orvoshoz fordulásról!


És még egyszer: SZÉGYELLD MAGAD!

2020. ápr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, te pedig menj inkább ideggyógyászhoz! Sok esetben is előbb ide kéne menni az embernek, mint a pszichiátriára...
2020. ápr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"Mert a valójában beteg, pszichiátriai esetek soha a büdös életben nem fordulnak pszichiáterhez önszántukból, nem látnak be semmit! " az olyanok miatt nem mennek el, mint te, aki hülyeséget beszél!
2020. ápr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
hát pedig aki tisztában van vele, hogy valami nem oké az nem egészen pszichiátriai eset, gondolkodj már! A nagyon betegnek nincs betegségtudata, és nem látja be hogy terápiára van szüksége.
2020. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!