Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akit pszichiáterhez utal a...

Akit pszichiáterhez utal a háziorvosa, mindegyiküknél egy antidepresszáns+nyugtató gyógyszeres terápia elindítása történik?

Figyelt kérdés
nekem pl. gyomortáji fájdalmaim miatt egy kb másfél perces beszélgetésből úgy döntött a háziorvosom hogy oda is ír beutalót. nem mentem el, később kiderült egy felesleges megszenvedtető béltükrözés, és egy általam kért gyomortükrözés után hogy reflux. ó megállapította hogy ez idegi, mert a kérésére lecsukott szemhéjamat mozogni látta. de érdekelne hogy aki eljut pszichiáterhez, normál sztks-s kereteken belül, ott általában elindítanak egyből valamilyen gyógyszeres terápiát antidepresszánsokkal, és vissza kell járni folyamatosan ellenőrzésre mennyire válik be, esetleg folyamatosan próbálgatni újabb és újabb gyógyszereket? ez nagyon nem hiányzik
2020. ápr. 26. 18:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Aki meg belátja, nyilván elmegy.de mondom, hogy nem a valódi bipolárisokról,skizofrénekről,borderline-okról beszélek!!!! Hanem akinek olyan gondja van, amin pszichológus is tud segíteni gyógyszer nélkül,vagy más!
2020. ápr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

nem, a hittel nem lehet legyőzni betegségeket

és egy mentális beteg nem értelmi fogyatékos, hogy ne lássa be adott esetben, hogy segítségre van szüksége

2020. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
nekem ne magyarázd be aki hisz abban,hogy jobb lesz,elmúlik,van hite önmagában a jövőjében, az megy pszichiáterhez mert éppen elhagyta a szerelme...kellő önismeret,önbizalom,önfejlesztés nélkül persze.de ezek az emberek megrekednek egy szinten.ismétlem, nem a valódi PSZICHIÁTRIAI esetekről beszélek.
2020. ápr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
10-es, amit írsz az úgy hülyeség, ahogy van. Én pl. kényszerbeteg vagyok és már majdnem a betegség kezdetétől tudtam, hogy beteg vagyok mégis pszichiátriai eset vagyok, mert egyszerűen borzasztóan megnehezíti a mindennapi életemet. De nagyon sok betegségnél/betegnél van ez így. Képzeld, még az is előfordul, hogy egy skizofrén is belátja, hogy beteg, igaz ritkán.
2020. máj. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!