Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok programokra menni,...

Nem tudok programokra menni, emberekkel találkozni. Dolgozni járok az is nagyon nehéz mert mindig álmos vagyok és rosszul érzem magam. Szédülés, remegés, ájulás közeli állapot. Ki lehet ebből jönni valahogy?

Figyelt kérdés
Elegem van az egészből. Nem akarok így élni tovább, hogy csak túlélek. Ért egy trauma azóta van ez az állapot. Már mindent megpróbáltam. Pszichológus, pszichiáter, pszichoterápia, gyógyszerek. Csak rosszabb lett tőlük minden és a pénzem is elfogyott telejesen, feleslegesen dobtam ki az ablakon. Már nem akarok több idióta pszichomókust és a drogokat sem amiket etettek velem. Kilátástalannak érzek mindent, nem tudok már hol és kitől segítséget kérni és félek, hogy így telejesen egyedül maradok. Ha elveszíteném a munkámat másikat el sem tudnék látni. Nem tudom mi lesz így milyen jövő vár rám. Nagyon félek tőle és el vagyok keseredve. Amiket próbáltam: életmódváltás, vitaminok célzottan, gyógynövény teák, relaxációs meditációt zenék hallgatása, neten az összes híres priszhológus előadasait végighallagattam, sok könyvet is olvastam a témában. Még templomba is elkezdtem jarni pedig nem vagyok hívő. Sok alvás, testmozgás.....persze ezekkel többre mentem mint a pszichiáter bogyóival de nem oldottak meg semmit. Ha valakinek még eszébe jut valami életmentő lenne.
2019. dec. 20. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami "hiány van" az életedben (pl. társ ,család, barátok, olyan munka amit szeretettel végzel, bármi). Nekem is volt ilyen problémám fiatal koromban. Én nem tudtam buszon utazni,mert rosszul lettem, ezért pénzem alig volt, hiszen eltaxiztam,hogy be tudjak menni a munkahelyemre. A családommal minden rendben volt,a párommal 8 évig együtt voltunk,de a szülei ellenezték a kapcsolatunkat. Valószínűleg ez játszott szerepet a tüneteim kialakulásában,mert amikor szakítottunk és férjhez mentem máshoz, ezek a panaszok szinte egyik napról a másikra elmúltak. Ezt csak azért írtam le,mert lehet,hogy neked is van valami,amiben gyökeresen változtatni kéne. Gondold végig,mi az amit nem érzel teljesnek, mi az ami zavar az életedben.
2019. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen. Amit felsoroltál az mind hiányzik. De mivel folyton rosszul vagyok esélyem sincs ezeken változtatni. Pl. Nem tudok elmenni olyan helyekre ahol ismerkedni lehetne stb.

Ez így egy ördögi kör és ettől kilátástalan minden.

2019. dec. 21. 03:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Valóban az,de ezen sajnos nem tud segíteni gyógyszer, magadnak kell fejben helyre tenni a dolgokat. Van barátod?
2019. dec. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs.
2019. dec. 21. 09:15
 5/9 anonim ***** válasza:
A szédülésed milyen? Folyamatosan érzed? Forog veled a világ vagy inkább csak a fejedben érzed ?
2019. dec. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem olyan mint a bppv, nem forog a világ. Inkább csak bemozdul a tér vagy olyan mintha egy hajón járnék és gyakran érzem, hogy jólesne letamasztani a fejem valahova.
2019. dec. 30. 09:37
 7/9 anonim ***** válasza:
És ezt 0-24 érzed? Ha tudsz angolul keress rá ezekre: PPPD, vestibular migraine, mal de debarquement syndrome.
2019. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Le vagy gyengükve. Gyenge az idegrendszered és mivel nem nagyon mozdulsz ki, a fizikumod sem a legjobb.

Ráadásul ugye szedtél dilibogyókat. A hatásuk ki tudja mikor múlik el teljesen. Ki kell ürüljenek a szervezetböl teljesen.

Én is voltam így. Évekig ki sem mozdultam az ajtón sem, mert rosszul lettem. Aztán változtattam önerőből. Nem volt lassú folyamat, de összeszedtem magam és már ezen túlvagyok. Tehát te is meg tudod csinálni. Előszpr is, mozgj. Jó az otthoni pár perces torna is, de nyitott ablaknál, mert a levegő erősít. Ha elszoksz tőle, akkor viszont gyengíteni fog.

Ha süt a nap, menj ki, akár a kertbe, mert kell a szervezetnek, de szedhetsz vitaminokat is, csak D vitamin mindenképp legyen benne. Keress elfoglaltságot, amit szeretsz, vagy megnyugtat. Lehet az bármi és azt is csináld naponta. Nem azonnal lesz változás. De minden nap kicsit, egy ici picit jobb lesz és egyre jobb.

Aztán ha megerősödsz, talán jobb lesz a munkahelyeden is. De amúgy jó ott neked? Mert ha nagyon rossz munkahely, akkor az is okozhatja a tüneteid. Azt írtad, jársz templomba, de nem hívö. Hát, az úgy semmit nem ér. Higyjél, hidd el, segítene. Nem kell ahhoz templomba sem menni. Nekem nagyrészt az segített, hogy biztam benne, tudtam, hogy a Teremtő kisegít ebből. Na meg a friss levegő, mozgás, napfény és hogy elkeztem keresni az örömöket az életben. Én festettem, rajzoltam, könyvtárba kezdtem járni. Ha volt kivizsgálásod és nem találtak semmi bajt, akkor nyugodj meg. Ne zárd be magad mert csak rosszabb lesz.

2020. jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, jobban vagy azóta?
2020. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!