Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossàgi kísèrlet után...

Öngyilkossàgi kísèrlet után dolgozni menni? Mit tegyek, hogy ne szorongjak ennyire?

Figyelt kérdés

Màrcius 25. èn a munkahelyemen öngyilkossági kísèrletet tettem. (Gyògyszertùladagolàs.) 24 èves làny vagyok, 4 ès fèl ève depressziòval + szorongással küzdök. Jàrtam több pszichològushoz, de a pszichiàtriàra irányítottak. Nem voltam gyógyszerpàrti, de volt az a pont, mikor màr csak így tudtam vègezni a munkàm.

Kórházban dolgozom napi 12 óràkat.

Elmentem egy pszichiàterhez, írt fel antidepresszànst (sertalin 50 mg). Ettől jobban lettem, felet szedtem, viszont màsfèlhónap utàn màr nem volt elèg a fèl, elkezdtem egèszet szedni. Emellè kaptam Frontint. Gyógyszerfüggő lettem... Àllandóan gondolok rá. Miutàn megtörtènt, kidobtam a gyógyszert, de nem tudtam nèlküle meglenni, Xanaxszal próbáltam. Nyilvàn így nem dolgozhattam, betegállomànyba küldtek, de 2 hèt után ma van az első nap, amikor visszamegyek...

Mint említettem, kórházban dolgozom, tehát nem lenne jó, ha nem tudnèk koncentrálni. Gondolkoztam, hogy Xanaxszal kezdem a napot, viszont biztos, hogy nem csak felet szednèk be... Gyógyszerfüggő lettem. : ( Meg bìrom állni, de a kórházban bàrmikor hozzàjutok.

Volt már valaki köztetek gyógyszerfüggő? Sikerült kigyógyulni?

Nagyon szorongok visszamenni...


2020. ápr. 14. 05:01
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Krízishelyzetben vagy, foglalkoznod kéne magaddal, ezt pedig 12 órás munkanappal nem lehet megcsinálni. Biztos vagyok benne, hogy a kórháznak szüksége van rád, ezért örülnek, ha visszatérsz. Másrészt mivel szükségük van rád, ezért jó tárgyalópozícióban vagy, és szerintem meg tudod győzni őket, hogy nem tudsz túlórát vállalni. Hivatkozhatsz az egészségedre.
2020. ápr. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is ne ijedj meg, én próbálj ne nagyon harcolni magaddal.

Ezt jól látod ezek irtó nagy függőséget tudnak okozni, már csak az miatt is hogy most már tudod milyenek..

Viszont talán ennyi idő alatt még nem "fejlődött" ki teljesen ez a függőség (még nem vett fel szokásokat, mintázatokat) ezért van esély rá hogy irányítás alá tudd vonni.

Ha bármikor hozzá tudsz jutni, akkor se vedd be a melóhelyen (munka közben). Bármilyen nehéz helyzetek is jönnek!

Ha úgyis tudod hogy neked kell, akkor inkább várd ki mindig a nap végét. Amikor hazaérsz.

Persze ezt ilyen sok munkánál nehéz lesz tartani, viszont szerintem Te is tudod hogy ha kicsúszik az irányítás a kezedből, és dobálod mint a cukorkát - abból nagyon gyorsan bajok lesznek.

Szóval használd arra hogy nyugalom legyen a nap végén, és akkor is inkább előre megtervezett fix mennyiséget. Persze ezt a mennyiséget növelheted, csak sose azon a napon amikor úgy gondolod.. Tehát pl ma tervezd meg holnap mennyit fogsz benyomni, és mikor.

Ha végképp nem bírod a melót, vagy olyan van, akkor oda is betervezhetsz egy kisebb "biztonsági" adagot.

A lényeg hogy ma határozd meg magadnak hogy mondjuk holnap ha sokkot kapsz a munka közben - becsapatsz 1 mg-ot - meg mondjuk este is valamennyit.

Ezektől a menyiségektől, időrendtől pedig ne térj el - mert el fogsz havazni.

Így se fog megoldódni a függőség, de még talán egyenlőre időt tudsz nyerni..

Majd ha rendeződnek a dolgok, keress fel valakit (pl addiktológus) hogy mit lehetne tenni hosszabb távon.

2020. ápr. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fokozatosan kell leszokni róluk, apránként csökkentve az adagot.

Én csak a Valeriánára szoktam rá tudtom nélkül, de kegyetlen nehéz volt lejönni, mert fizikai rosszullétet okozott az elvonás. Ráadásul ami nehezítette a dolgot, hogy az elvonási tüneteket szorongásnak, pánikrohamnak hittem, mert nem tudtam, hogy függő vagyok a kis gyógynövényes cucctól és nem tudtam, hogy elvonási tünetem van. Tehát a szorongás elvonási tünet volt, de nem tudtam. Onnan jöttem rá, hogy elfogyott pont vasárnap és nem sikerült szerezni és estére már rángtak az izmaim a combomban, arcomban. Akkor lett gyanús, hogy elvonási tünet. Én nem tudtam, hogy magától a Valriánától vagyok rosszul, de mindig segített, ha a szorongási rohamban bekaptam, ezért akartam venni vasárnap. De olyan állapotban voltam, hogy a patikáig se tudtam elmenni. Szerencsére, mert az izomrángásból jöttem rá, hogy ez elvonási tünet és nem szorongásroham. Nem volt más megoldás, kiböjtölni az izomrángásokat és a pánikot. Reggelre jobban lettem. Ha lett volna nálam Valeriána, nem bírtam volna ki reggelig, gyógyítgattam volna tovább a pánikrohamomat vele. Ami nem pánikroham volt, hanem a gyógyszer elvonás tünete, mert ahogy ürült a szervezetből, jött a szorongás, nyugtalanság, remegés, stb...

Még egy hétig voltak maradványtüneteim. De amikor rájöttem, hogy függőséget okozott az a szer, soha többé nem vettem be. Egy hét után minden tünet megszűnt.

Ennek kb. 12 éve. Soha többé nem volt pánikrohamom, se szorongásom, se hasonló.


Mindez azért volt tudtommal, mert akkoriban tartalmazott barbiturátszármazékot is a Valeriána kapszula. Mostanra lehet, hogy kivették belőle.


De a Xanax és társai ennél durvábbak, szóval hirtelen abbahagyni tilos.

Viszont szerintem a gyógyszerfüggés nem arról szól, hogy állandóan rá gondolsz. Én sose gondoltam a Valeriánára, mert gyógynövénynek hittem, ami nem okozhat rászokást. Tehát nem is jutott eszembe. Akkor jutott eszembe, amikor szorongani kezdtem, mert mindig megnyugtatott. Nem kívántam, hanem egyszerűen a hatása miatt szedtem be. Amikor rájöttem, hogy maga a szorongás az elvonási tünet, akkor már értettem, hogy miért hatásos ellene. De azt is megértettem, hogy csak akkor jutok ki ebből az ördögi körből, ha kiböjtölöm az elvonási tüneteket és akkor nem leszek többé rosszul a hiányától.

Így is történt. Mint mondtam 12 éve.

2020. ápr. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!