Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » PSSD segítség?!

PSSD segítség?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fiatal lány vagyok, az anyukám belém beszélte, hogy agybeteg vagyok, mert lelki problémáim voltak, itthon állandóan stresszelt a családom is,suliban sem éreztem jól magam(váltani akartam ), én voltam a lábtörlő úgymond,de soha nem voltam depressziós! A lényeg hogy mondtam veletek van gond és a környezetemmel elsősorban,változtatni akarok..de anya azt mondta bennem van a hiba...elvitt pszichiáterhez, aki felírt gyógyszert. Szedtem,de egyre rosszabb lett minden,főleg azért szedtem, hogy jól aludjak.Nem tudtam mit szedek! Semmi nem lett jobb,sőt...olvastam a pssd-ről.és nekem ez lett. nem tudok felizgulni,az erogén ónáim érzéketlenek,semmit nem érzek már úgy mint azelőtt.MOST vagyok nagyon depressziós! Hogy így befolyásoltak és tönkretettek és magamat is miattuk!Azt mondták ez amolyan nyugtató,de kiderült, antipszichotikum depresszióra?! úgy érzem elárultak,és én is magamat. Ennek már évek óta,hogy nem szedem, és semmi javulás. 22/L

2020. ápr. 27. 14:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Kapcsolatban voltam, és majd megőrültem ettől az állapottól! Már árnyéka vagyok önmagamnak mióta szedem..akármi ért anno,akármi volt,sosem voltam olyan,mint most!
2020. ápr. 27. 14:50
 2/7 A kérdező kommentje:
az életem azóta egy rémálom,amiből nem tudok felkelni...
2020. ápr. 27. 14:51
 3/7 A kérdező kommentje:
a legrosszabb, hogy tetettem, hogy élvezem amit csinál, pedig semmit nem éreztem....vége is lett a kapcsolatnak a depresszió miatt!
2020. ápr. 27. 15:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Mintha rólam írtad volna... Félelmetes hogy elhitetik az emberrel, hogy majd ez segít. 2015-ben sportoltam, dolgoztam, esküvő előtt álltam. Mindig szorongós, befelé forduló lány voltam. Az ex vőlegényem és az anyám rágták a fülemet, hogy menjek el orvoshoz. Teletömtek jó alaposan... Mindenféle diagnózis: borderline, szociális fóbia, bipoláris depresszió... Módszeresen tettek tönkre a tudatmódósító szemét drogjaikkal. 2 éve álltam le az SSRI és az antipszichotikummal. Azt hittem hogy jobban leszek... Azóta én se érzek szexuális vágyat. Szinte semmit se. Egy kiüresedett roncs vagyok. Se barátok, se kapcsolat. Magamat hibáztatom folyamatosan, hogy minek kellett?! Olyan hülye voltam... Nem vagy egyedül! Tudom hogy ez nem vígasztal.
2020. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nektek ez javult azóta?:(
2021. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 japierdole98 ***** válasza:

Sziasztok, ez inkább egy útmutató szerűség lesz azoknak akik PSSD-vel küzdenek. Jobban utánajártam a dolgoknak, fórumokat böngésztem, és van 1 megoldás amit több ember is javasolt, azonban nem 100% hogy működik, de kiindulópontnak talán jó. Én eszerint fogok eljárni.


Engem Olwexya-val kezeltek 4 hónapig (150mg), már ott se működött annyira a téma ahogy kellett volna, ezért el is engedtem a gyógyszert. Ahogy leraktam, onnantól kezdve pedig teljesen megszűnt. Nem nyitok a lányok felé, nem érzek semmit irántuk, és egy amolyan nehéz érzés van 'odalent', ami kellemetlen. Mintha üreges lenne, nem akarna végbemenni a dolog.


Gondoltam majd az idő megoldja, de valami úgy akarta hogy megint utána nézzek a dolognak, és a következőt derítettem ki:


Az SSRI-típusú gyógyszerek megnövelik az ösztrogént, az SHBG-t* (lásd: lejjebb), és a prolactin szintet, illetve csökkentik a dopamin szabályzást is, ami nagyon nem jó.

A magas ösztrogén és prolactin zavarhatják a szexuális funkciókat.

*Az SHBG egy hormon, a szexhormon-kötő globulin, ami szabályozza a szexhormonok, a tesztoszteron és az ösztrogén biológiai aktivitását.

Na már most ugye mint említettem, az SSRI-k megnövelik ennek a szintjét. Ha ennek a szintje magas, akkor az megköti a szabad tesztoszteronnak a szintjét, és 'használhatatlanná' teszi.

Ha elmész vérvételre, lehet az eredmény az lesz, hogy normális a tesztoszteronszinted és normális a szabad tesztoszteronszinted is, DE! ha magas az SHBG-d, akkor az a ludas, és így a szabad tesztoszteron szint is alacsony lehet.

Tehát első lépésként el kell menni dokihoz, és vérvétel alapján az alábbiakat kell megvizsgálni:

-Szabad tesztoszteron szint

-Tesztoszteron szint

-SHBG szint

-Ösztrogén

-Prolactin


Egy külföldi srácnak ez úgy rázódott helyre hogy tesztoszteronkúrát csinált (TRT), majd PCT-t,(Post Cycle Therapy) ami gyakorlatilag teljesen 'resetelte' a hormonprofilját. Többen írták azt is, hogy elég csak a PCT, a TRT elengedhető. (hölgyek esetében ez nem ajánlatos)


Minden esetre legelőszőr akinek hasonló gondja van, menjen el egy androkrinológushoz, kérje ki a vérképet, aztán konzultálják meg hogy legyen egy tesztoszteron kúra. Ha a TRT sem segít, akkor jöhet a PCT.

Bizonyítottan már van 2 gyógyult, aki a TRT-nek köszönhetően visszarázódott 100%-osra.

2023. jan. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 japierdole98 ***** válasza:
Utolsó vagyok: Endokrinológus* nem Androkrinológus :)
2023. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!