Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopatákat, hogy lehet...

Pszichopatákat, hogy lehet felismerni?

Figyelt kérdés
2020. máj. 2. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
úgy h úgy viselkednek mint a normálisak az elején, aztán a kisebb jelekből egyre nagyobbak lesznek míg már túl késő
2020. máj. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha a viselkedésükre gondolsz, nagyon kimértek, nyugodtak, udvariasak + keveset pislognak :D Eleiente.. ugyanakkor egészen apró dolgok nagyon hirtelen kiborítják őket. Legtöbbször ezek olyan dolgok, mint az, hogy ellenekezel vele, nem csinálod azt amit ő elvárna tőled.
2020. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
23%

Úgysem ismersz fel ahhoz túl jól játszom a szerepeket.

F

2020. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem könnyű. Azonnal nem ismered fel, de idővel észreveszed, hogy mindig ő akar jól járni. Kölcsön kér, időben nem adja meg (ha egyáltalán megadja). Már egészen bensőségesnek tűnik a kapcsolat, amikor észreveszed, hogy valami féloldalasság van a dologban, ő nem viszonoz, magát a szánandó félnek tünteti fel, csak elfogadja a segítséget, utána tágra nyílt szemmel suttogja, hogy ő nem is gondolta volna stb.
2020. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Én találkoztam/beszélgettem egyel. Előre leszögezem, nyilván nem tudhatom, hogy a történetben valódi pszichopata szerepel-e, de a filmekben valahogy így ábrázolják. Az biztos, hogy nem volt százas.

A vonaton találkoztam vele, egy 40 körüli nő volt. Ő szólított meg engem, én pedig szeretek idegenekkel beszélgetni, hogy teljen az idő, így belementem a dologba. Már az elején gyanús volt, hogy TÚL kedves volt, és már az indítómondata sem volt rendben. Ilyeneket mondott: "Hát, nem véletlen, hogy erre e helyre vezetett Jézus. Megérzem azoknak a jelenlétét, akikhez Isten akar vezetni." A szemében is látszott, hogy valami nem oké, olyan üveges tekintete volt. Viszonylag normálisan volt felöltözve, kissé kihívó is volt.

Kérdezősködni kezdett rólam; nagyon sok részletet akart tudni. Pár olyan dolgot elmeséltem, amik nem személyesek, ő pedig mindenre azt válaszolta, hogy tudja, milyen ez a helyzet, mert vele ugyanez történt. Elkezdett nekem arról beszélni, hogy rajtam látszik, milyen jó ember vagyok, és biztosan kihasználnak engem a férfiak. (Ekkor már tudtam, hogy manipulálva vagyok.) Állítása szerint pszichológus (is) volt, tehát elkezdett győzködni, hogy járjak el hozzá terápiára... 10 perc után már ott tartott, hogy ő majd eljön értem kocsival. (Hazudtam a városrésszel kapcsolatban, ahol lakom, mert ekkor már nagyon ijesztővé kezdett válni a helyzet.)

Amikor lelki dolgokról beszélgettünk, láthatta, hogy éppen nagyon sebezhető állapotban vagyok, és sajnos van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy olykor boldog-boldogtalannak kiöntöm a szívem. Nem voltam sírás közeli állapotban egyáltalán, de ő már vette elő a zsebkendőt, és ezt mondta: "Tudom, hogy sírni fogsz, látom." Mintha burkoltan manipulálni akart volna, hogy sírjak. Nem tettem. Amikor tanulmányokról beszélgettünk, rá akart beszélni, hogy járjak egyetemre abban a városban, ahova ő is járt. Én azt mondtam, hogy nem fogok, mert nagyon messze van nekem. Ekkor bűntudatkeltéssel akart befolyásolni: "Hát, nem biztos, hogy jó lesz... Azért ezt még át kell gondolnod. Nehogy aztán megbánd." Itt már biztos voltam benne, hogy veszélyes és nem normális a nő, így a továbbiakban csak egy-két szavas válaszokat adtam. Az út végén el akarta kérni a számomat, de nem adtam meg neki.

Nagyon rossz volt a kisugárzása. Van olyan, amikor érzed, hogy valami nincs rendben valakivel, de nem tudod megmondani, hogy mi az, csak nem érzed jól magad körülötte.

Olyan 1-2 hónappal később megint vonattal kellett mennem. Az állomás benti várójában ücsörögtem, amikor megláttam, hogy ő meg most érkezik, de éppen telefonált, így reméltem, nem vesz észre, vagy legalábbis nem jön oda. Sajnos összeakadt a tekintetünk. Ami nagyon furcsa volt, hogy a mondat közepén letette a telefont, hogy ismét beszélgetni tudjon velem. MINDEN APRÓ RÉSZLETRE EMLÉKEZETT, amit mondtam neki legutóbb, és azt se felejtette megemlíteni, hogy mennyit gondol rám. Megint rá akart beszélni, hogy menjek hozzá terápiára, adjam meg a számom stb. Aztán nekem mennem kellett a vonathoz, neki pedig ez nem tetszett: "Miért kell ennek most jönnie? Nem mész a későbbivel?"

Megfogadtam, hogy amikor lehet, nem vonattal megyek, mert nem akarom soha többé látni.

Igen, én is hibáztam, mert nem kellett volna vele szóba állnom, de olykor az ember pillanatok alatt belesodródik egy helyzetbe, és csak utána veszi észre, hogy megvezették.

(Bocsánat a helyenként kusza fogalmazásért, tudok jobbat is, de még a kávé előtt vagyok.)

2X/L

2020. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó: ez nem pszichopata, sőt a megelőzőek sem. Az utolsó inkább skizotipiás.


A pszichopata (antiszociális) személyiségzavar nem szeret, nem bán meg semmit és nem tanul. Így a legegyszerűbb tipizálni. Nincsenek érzései, halálosan biztos abban, amit csinál, sosem bán meg semmit és nem érdekli más érzése sem. Nagy különbség a skizo és paranoiáshoz képest, hogy pontosan tudja, hogy mit csinál, csak nem érdekli. Épp ezért nem menthetetlen és sokan meg tudnak változni. Persze vannak súlyosabb esetek is, amik legtöbbször bűncselekményekhez vezetnek (a visszaesők nagy része pszichopata), illetve remek szervezők, jó üzletemberek, politikusként nem egyértelműen a legjobb irány, mert többnyire ellenszenvesek.

2020. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó vagyok: az utolsó utolsó előtti valóban lehet pszichopata, de keveredve skizofrén elemekkel SZERINTEM:)
2020. máj. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11:04 Ez így van, ahogy írod, de az okos pszichopaták képesek olyan jól mímelni az érzelmeket, hogy elsőre nem tűnik fel, hogy valójában nem szeretnek, csak érdekből tesznek valamit. Aki igazán jól és rutinosan manipulál, az átveri még a szakembereket is. Egyszeri találkozásnál pedig nyilván nem lehet megmondani senkiről, hogy "nem szeret, nem szorong, nem tanul", hiszen egy színjátékot ad elő. (Ha jól csinálja, akkor igen megnyerően és hitelesen.)
2020. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ennyi leírásból valóban túlzás lenne bármit kijelenteni. Az biztos, hogy a pszichopata elég gyorsan félelmetessé válik. Tudja, hogy mi a probléma vele és el is tudja ezt emiatt rejteni. Tehát lehetséges, hogy ez a kapcsolat pszichopata volt.
2020. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Úgy viselkednek mint a normális emberek. Tehát nagy valószínűséggel sosem jössz rá hogy az.
2020. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!