Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem magam rosszul, ha...

Miért érzem magam rosszul, ha régi emlékekre gondolok?

Figyelt kérdés
Ha például régi, pár éves képeket nézegetek ilyen nyomasztó érzés fog el és feszült leszek.. Olyan dolgok jutnak eszembe, hogy például de jó volt még akkor, ezeket az időket már soha nem kapom vissza, sokkal kevesebb időm van hátra a szeretteimmel stb.. Teljesen befordulok és van hogy aludni se bírok ezek után.

2020. máj. 4. 01:39
 1/2 anonim válasza:
Azért mert még mindig a múlton gondolkozol és negatívan nézed a dolgokat. Próbálj úgy gondolni a családodra,hogy még mennyi időtök van és, hogy azt mivel tehetnéd szebbé pl. Mindenkinek vannak olyan napjai amikor visszagondol a múltra, hogy milyen jó volt akkor (vagy éppen rossz ,kinek milyen volt) ,de azokat az időket már senki nem kapja vissza ,ezzel nem vagy egyedül. Fel a fejjel és előre nézz, ne hátra! Próbálj meg változtatni a gondolkodásmódodon, nézd a jó oldalát a dolgoknak.
2020. máj. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szerintem ezzel nem vagy egyedül, bár én inkább mosolyogva gondolok vissza ezekre az időkre. Eszembe jutnak régi sztorik, hogy milyen kis balga voltam azokban az időkben. Én teljesen meg vagyok békélve az idő múlásával, és azzal is, hogy egyszer mindennek vége. Szerintem próbáld meg más nézőpontból szemlélni a dolgokat. Nekem megváltozott az életem, amikor rájöttem arra, hogy teljesen rossz oldalról közelítem meg a dolgokat, azóta sokkal kiegyensúlyozottabb, és boldogabb ember vagyok. És gondolj bele abba, hogy pár év múlva ezekre az időkre fogsz majd így visszaemlékezni, próbálj arra törekedni, hogy minél jobb legyen most, hogy egy csodás életet tudj magad után.
2020. máj. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!