Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért védi valaki a lelki...

Miért védi valaki a lelki bántalmazóját?

Figyelt kérdés

Az egyik barátomról van szó. A felesége baráti társaság előtt is úgy beszél vele mint egy kóbor kutyával. Lúzernek, ügyetlennek, bénának, hülyének nevezi. Egész apró dolgok miatt, pl nem találta el a bejárati ajtajuk kulcsát elsőre és a felesége dühösen kikapta a kezéből a kulccsomót azzal a szöveggel, hogy add ide, majd én kinyitom, nem igaz milyen béna vagy. Teljesen indokolatnaul dühödt fel. Vagy munkahelyi dolgok miatt is lúzernek nevezi amiért mást léptettek elő.

Mindig védi a feleségét, indokokat keres amik miatt megérdemli a bánásmódot. “Végülis tényleg én rontottam el a főnökkel. Végülis tényleg bénáztam a kulcsokkal” Nagyon durván ki tud kelni a felesége és nagyon furcsa ahogy védi. Egyszer még meg is dobta egy dugóhúzóval amikor szerinte hülyeségeket beszélt és felidegesítette.

Miért ilyen a nő és miért tűri ezt tőle? Hogyan lehetne segíteni neki?


2020. máj. 4. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
28%
Jól meg kellene dugni a feleséget. Tudja ezt a férj is, de mivel nem képes rá, ezért eltűri ezt a sárkánykodást. :D
2020. máj. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A férfit valószínűleg gyermekkorában bántalmazta, megalázta az anyja, így megtanulta, hol a helye egy nővel szemben, így felnőttként már csak ebben a szerepben tudja magát jól érezni, neki ez a természetes. A nőt is bántalmazhatták, ő pedig a bántalmazó szerepével azonosult. Bár fordítva sokkal gyakoribb (a férfi az agresszor, a nő az áldozat), a viselkedés ugyanazon a mintázaton alapul. Ezért tűri el.

Segíteni szakember tudna neki, hiszen annyival nem intézhető el, hogy "haver, te ennél jobbat érdemelsz", mert ő nem így látja magát. Vannak különféle terápiás megoldások erre, amelyek alapján szépen lassan meg lehet láttatni vele a saját értékeit.

2020. máj. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!