Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni amikor egy...

Mit lehet tenni amikor egy gyógyszer tartósan hiánycikké válik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Enyhe fokú depresszióra írtak fel nekem gyógyszert (ludiomil 25mg) és mellé egy ideig nyugtatót,hogy tudjak jól aludni.

Eljutottunk mindkettő csökkentéséhez szerencsére,de az antidepresszáns tartósan hiánycikk lett. Konkrétan ebruár óta nem tudom kiváltani. Amire az orvosi konzultációval váltottam,közelsem olyan jó,sőt most visszaesést érzek. Az egyikről már majdnem le tudtam jönni teljesen,a másikból meg most többet kell szednem.

Újra előjött a fáradtság érzés,a motiválatlanság stb...


Valaki volt már hasonló helyzetben? Mire számíthatok?

Köszi


2020. máj. 5. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
A pszichoterápia elérhető (a vírus után).
2020. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jártam pszichoterápiára,de vagy nem jó szakemberhez mentem,vagy nem tudom mi lehet az oka,de nekem nem vált be. És ugye ez a lehetőség is a vírus után lesz elérhető,ahogy írod.
2020. máj. 6. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is jártam így most is és előző évben is. A kapott gyógyszer hiánycikk lett majd meg is szűnt az országban! Emiatt jött 1 másik gyógyszer a piacra és mivel mindenkinek hirtelen felírták ez is hiánycikk lett. Idén ott tartunk, hogy van egy 3. gyógyszer ami ha hiszed ha nem hiánycikk. És ezek főleg a pszichiátriai szerek.
2020. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hihetetlen egyébként ez. Szabad tudni,hogy mely gyógyszerekről van szó?
2020. máj. 7. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Rilexet vonták ki, utána jött valami, aztán a Loranxil amit néha megtudnak rendelni néha nem.
2020. máj. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyébként február óta nem tudom kiváltani. Nem értem,hogyan lehet egy gyógyszer hónapokig hiánycikk.


És most veled mi van? Hogy vagy? Vannak tüneteid?

2020. máj. 12. 12:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Xanax 1mg-osat kaptam ami hiánycikk ... ezért 0,5-öst írt fel. Alváshoz jó. Kezd rossz hangulatom lenni.
2020. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!