Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a berögződés az evéssel...

Mi ez a berögződés az evéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Régebben fogyóztam, nagyon hamar leadtam közel húsz kilót, kikiáltottak kezdődő anorexiásnak. Ugye akkor figyelték eszek-e. Azóta meghíztam (túlzottan is), próbálnék fogyni, de kialakult egy félelemérzet, mikor családdal vagy szobatársakkal eszek. Az, hogy lássák, hogy eszek. Szóval úgymond zabálok, közben meg gusztustalannak érzem magam. Ha vesznek nekem valami kaját itthon, hiába nem kívánom, szószerint remegni kezdek, és betolom. Szerintem ez azért van, mert anno megesett, hogy bezártak a szobámba egy tál kajával, addig nem mehettem ki, amíg meg nem ettem. Azóta már két év eltelt, én épphogy még beleférek a nem túlsúlyos kategóriába, de folyamatosan meg akarok felelni annak, hogy nem tudok/merek nemet mondani az evésre. Pedig a szüleim azóta már jól állnak a dolgokhoz, nem olyan betegesen mint régen.
2020. máj. 6. 07:55
 1/4 9abor ***** válasza:

Szia

talán az az éned, aki „gusztustalannak érzem magam” ugyanaz, akit „kikiáltottak kezdődő anorexiásnak”, míg a mostani a kajával kapcsolatban „betolom”, „zabálok” meg az az éned, aki meg akar felelni másoknak. Benned van az az éned is VALAHOL? aki sem a korábbi, sem a mostani, hanem az aki tényleg TE VAGY.

Jó egészséget

2020. máj. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes volna pszichológushoz menned, mert továbbra is rossz az étkezéshez és a testedhez a hozzáállásod.
2020. máj. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
nem kell ide semmi dilidoki, kókler, kuruzsló szélhámos. Fejben dől el MINDEN. Ha te eldöntöd, hogy most lefogyok, akkor minden külső tényezőt, negatív beszólást hagyj figyelmen kívül. Ennyi az egész. Nem az ő életükről van szó, sz.rd le, hogy miket mondanak. Az a fontos, amit te akarsz.
2020. máj. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 6. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!