Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az adott problémákra, krízisek...

Az adott problémákra, krízisekre, milyen terápiákat javasolnátok?

Figyelt kérdés

Nem erőszak áldozatának


Vissza eső alkoholistának, drogosnak


Düh kezelési problémával küzdőnek


Gyászolónak


Depressziósnak


Szociális fóbiásnak


Anorexiásnak


Börtönből szabadultnak



Írd az adott problémát, krízist és írd mellé, hogy milyen terápiát gondolnál neki.

Mint pl. Kognivtív terápia, viselkedés terápia, hipno terápia, egyéni terápia, csoport terápia és lehet ezeknél konkrétabb, specifikusabb terápiákat is írni.


Ez nem házi feladat. Tényleg érdekel, hogy az adottakra ki mit írna.


OLYAN ÍRJON MÁR AKI ÉRT HOZZÁ.


Köszi :)



2020. máj. 6. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy érdemes minél több félét kipróbálni, hogy mi jön be. Mivel az esetek nagy részében nem csak egyedül az egyik eset van jelen a felsoroltak közül, főleg a depresszió gyakori, így nincs értelme egyesével terápiát írni és konkrétan mivel 8 esetet soroltál fel, így 2^8-1 kombinációjú lehet, ami 256 eset és ekkor még nem vettük figyelembe a személyiséget és, hogy milyen régóta áll fenn a probléma. Példának okáért: anorexiás, depressziós és borderline voltam/vagyok, gyűlölök emberekkel beszélgetni, így a csoportterápiát mondanám utolsó lehetőségnek, mégis az segített legtöbbet számomra. Tehát sajnos ez egyeltalán nem kiszámítható még konkrét esetben sem. Bocsi, nem vagyok szakember, de sokat olvastam a témában és két év terápia (amiből 4 hónap bent-fekvős 0-24-es) van mögöttem, az ebből származó tapasztalataimat tudom átadni.

Az egyéni terápiát viszont kiragadnám, azt mindenképp fontosak tartom bármelyik másik mód mellett folytatni, lehetőleg úgy, hogy az egyéni terapeuta folyamatosan kommunikáljon a másik terápia vezetőjével. Ez sajnos sokszor nem megoldható a leterheltség miatt.

2020. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Dialektikus viselkedésterápia, pszichodinamikus terápia. Ezek segítenek a személyiségzavarban a legtöbbet, a leírtak borderline gyanúsak antiszociális vonásokkal.
2020. máj. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!