Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek hogyan, és mennyi idő...

Kinek hogyan, és mennyi idő alatt sikerült leszokni az antidepresszáns és nyugtató kombinációról?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat,megerősítéseket szeretnék gyűjteni,hogyan sikerült letenni a gyógyszereket és mennyi idő alatt.


Milyen gyógyszereket szedtetek,mekkora dózisban?


Szorongásos depresszióm van,ami időről időre előjön. Egy ideje minimálisra csökkentettük az orvossal az adagot,de úgy érzem megint kezdek befelé fordulni.


Nagyon félek,hogy ennek így sosem lesz vége,pedig nagyon szeretnék gyógyszermentes lenni.


Köszönöm a megtisztelő válaszokat!


2020. máj. 6. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Az antidepire azt szokták mondani, hogy a tünetek elmúlását követően 1 évig legalább érdemes szedni. A nyugtatót sokkal hamarabb érdemes lerakni. Én sportolok és azzal sikerült szinte tünetmentesen lecsökkenteni a nyugtatót (Frontint). Az antidepit még szedem (Escitil 10mg)
2020. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha meg szabad kérdezni, mennyi ideig szedted?


Nekem most kellett gyógyszert váltani, pedig teljesen letettem már majdnem. Ez a jelenlegi közelsem olyan hatásos mint az amit szedtem. Gyógyszerhiány miatt egyébként.

Lehet most áll át a szervezetem, de nagyon nem jó most.

2020. máj. 6. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
A Frontint olyan 7-8 hónap után tettem le. Sajnos az új antidepi az elején felerősítheti a tüneteket, azért is kell a frontin. De aztán pár hét és jobb lesz.
2020. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Attól tartok,hogy emiatt megint nyugtatót is kell majd szedni,mert most eléggé fel vannak erősödve a szorongásos tüneteim sajnos.
2020. máj. 7. 09:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok fajta antidepit, nyugtatót szedtem az évek alatt és a Xanax kivételével mindenről nagyon könnyű volt leszoknom. Azt mai napig szedek 0.5mg-ot de januárban sikerült lecsökkenteni 2mg-ról. Én is nagyon szeretnék gyógyszermentessé válni, most épp egy antipszichotikumot hagyok el, na ez maga a pokol!

Viszont tényleg úgy gondolom, hogy nem szégyen gyógyszert szedni, amíg úgy érzed nem vagy elég stabil, esetleg visszajönnek a problémák a gyógyszer elhagyástól ÉS nem múlnak el egy hét alatt, akkor tényleg érdemes tovább szedned vagy váltanod legalább valami másra, inkább élj teljes életet gyógyszerrel, mint szenvedj anélkül!

Sok sikert, jobbulást!

2020. máj. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha szedni kell, hát szedni kell. Ha rosszul vagy, akkor szedd. Majd pár hét múlva lecsökkented. Sajnos el kell fogadni, hogy nekünk ilyen betegségünk van, szóval nem érdemes harcolni a gyógyszer ellen.
2020. máj. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
AD-ről nem érdemes leszokni róla, ha jobban vagy vele, mint nélküle. Már csak azért sem, mert akkor megint előkerül a nyugtató, na és arról viszont nagyon is érdemes leszokni.
2020. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen,én is kezdek rájönni,hogy sajnos ezt el kell fogadnom. Viszont akkor lesz érdekes a helyzet,amikor babát szeretnénk már konkrétan. Az orvos szerint megfelelően végig lehet vinni azt is,megfelelő kezeléssel.


Ti mennyi ideje szeditek és mekkora dózisban?

2020. máj. 11. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!