Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha mindentől...

Mit tegyek ha mindentől félek, szorongok és a munkahelyre sem bírok már bemenni stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


24 vagyok szüleimmel élek még és vannak pszichés gondjaim sajnos. Valószínüleg borderlineos vagyok, szorongok, dühkitöréseim vannak és ami ezekkel jár. Nos a vírus helyzet miatt én veszélyeztetett kategóriába tartozom ugyanis más betegségem is van (légzőszervi). Egy jó ideje betegállományba vagyok igazoltan emiatt. Mostanában felerősödtek a tünetek szorongok, nem merem felhívni a főnököm sem aki mellesleg új is és gyomorgörcs és hasmenés fog el ha majd esetleg netán be kell mennem. Megmondom őszintén hogy már nem kívánok visszamenni dolgozni sem oda mert a pár év alatt az a hely kikészített idegileg. Szüleim még mindig támogatnak ( bár már úgyahogy idősek) és mondják hogyha kirúgnak akkor majd lesz más stb. Most jelenleg pszichiáterhez nem tudok menni a jelen helyzet miatt. Gyógyszert viszont nem szedek. Pánikrohamok vannak rajtam a munka miatt a főnök hívása miatt. Nemtudom mi tévő legyek. Az egészben az a vicc h nem rég ért véget egy kapcsolatom amiben nyílván én vagyok a szenvedő fél a betegségem miatt. Hiányzik is meg nem is de ez is felőröl sajnos.Mit tudtok tanácsolni illetve aki hasonló betegséggel küzd? Várom válaszaitokat.



2020. máj. 7. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
El tudsz menni pszichiáterhez, mielőbb tedd meg.
2020. máj. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt nem tehetem meg hogy ők tartsanak el és nem is várom ezt el. Pszichiáterrel csal telefonon tudok nagy nehezen beszélni
2020. máj. 7. 10:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Telefonos, skyepos konzultáció is jobb, mint a semmi. Gyógyszereket meg nem ártana semmi. Ha nem érzed jól magad a munkahelyen akkor vírus után keress mást.
2020. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit dolgozol? Nem tudsz valtani? A panikra, szorongasra jo a figyelemeltereles, a borderline mar mas teszta, igazabol az a kornyezetednek rosszabb, nem feltetlenul neked. Sportolj kicsit otthon, en is panikos vagyok, kiprobaltam a zumbat youtubeon, baromi jol esett. A rendszeres testmozgas mindenkepp jo, akinek mentalis, psziches gondjai vannak, annak meg plane. Es igazabol akarmennyire hulyen hangzik, igaz az a megfogalmazas, hogy mit csinalj, ha panikolsz? "Hagyd abba!"
2020. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy multinál dolgozom (gyár) amitől már felfordul a gyomrom. Tudnék váltani biztosan de ameddig lehet én táppénzen vagyok ugye az egészségem miatt de ha ennek vége lenne már nem tudnék bemenni mert annyira utálom azt a helyet. A borderline viszont magamnak is rossz sajnos mert érzem plusz mellé a szorongás a pánikroham stb. Az új főnököt nem merem felhívni akiről nem tudok semmit sem és lehet meg sem értené a gondomat. Én már azt se bánnám ha kirugnának :/
2020. máj. 7. 11:02
 6/12 9abor ***** válasza:

Terápia!

De legalábbis találnod kellene valakit, aki segít túljutni ezen a félelem-szorongás időszakodon.

2020. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
54%

Én is így vagyok. Depresszió, szorongás, pánikbetegség. Nekem semmi sem segített/segít.


1,5 évet lehúztam munkahelyen (maga volt a pokol), utolsó napon már hánytam az idegtől amikor felmondtam. Igaz, a felmondás kiközösítés miatt történt, de amúgyis megtettem volna előbb-utóbb ezt a lépést.


Eltelt ugyanennyi idő (1,5 év) és azóta nem dolgozok. Képtelen vagyok itthon is alig megmaradni, ha ki kell mozdulni pl. városba olyan rosszullét van rajtam, hogy értelmes cselekedetet nem tudok végrehajtani, nem hogy bármilyen munkát felelősségteljesen végrehajtani.


Pszichiáternél is voltam, aki végül lemondott rólam. Kb. fél életem arról szólt, hogy megoldást találjak, de nem sikerül. Folyamatosan falakba ütközök, megjártam mindent, kipróbáltam rengeteg gyógyszert, alternatív megoldást, de ugyanott toporgok.


Természetesen mondanom sem kell, társadalmilag a munkakerülésem miatt mindenki elítél (majd itt is meglátod a százalékokon).


27/F

2020. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom. éN már azon a ponton vagyok hogy az új főnökömet se bírom felhívni de az előzőeket sem tudtam annyira szorongok. Meg hivjam ezt az embert azt és nem megy egyszerüen.
2020. máj. 7. 16:03
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

26/lány vagyok, nekem elég sok problémám volt, borderline, bipoláris depresszió, anorexia és többféle szorongásos betegség (pánikrohamokkal, elkerülő magatartással). A viselkedésterápia, sématerápia sokat segített, ezt tudom javasolni mindenkinek, akinek hasonló problémái vannak. A terápia skypon is megoldható, én pesti dokival tartottam a kapcsolatot vidékről, még a koronavírus előtti időszakban. Bele kell fektetni az elején pénzt, nekem heti 1 alkalom 10ezer forint volt és majdnem 2 évig jártam terapeutához a problémáimmal. De nem bántam meg, mert ha nem fektetem bele a pénzt és energiát, akkor már valószínűleg öngyilkos lettem volna, vagy valamelyik betegségem szövődményébe halok bele (önbántalmazás, anorexia miatt súlyvesztés stb....) Jelenleg normál súlyt tartok, el merek menni ide-oda, járok egyetemre, külön élek a szüleimtől. A szorongás még mindig megvan, de a helyén tudom kezelni. Terápia nélkül nem menne most mindez, egyedül nem tudtam volna elindulni a gyógyulás útján.


A szorongás az kialakul valamitől, valamilyen mélyen gyökerező rossz tapasztalatból és addig nem is fog elmúlni, amíg ezt fel nem oldod tudatosan. (A gyógyszer sem fogja feloldani.) Tudatosítsd magadban, hogy mitől félsz, hogyan lehetne elkerülni, mennyire reális egyáltalán ez a félelem, mi lehetne egy jobb scenario?


A borderline a szülők nevelési módszerei miatt alakul ki, ezért javasolnám azt is, hogy költözz el mihamarabb. Nekem ez is rengeteget javított az állapotomon. Nem vagyok rosszban a szüleimmel, de így, hogy megvan köztünk a távolság és már látom, hogy milyen kóros nevelési mintákat alkalmaztak (amiktől a költözés segítségével mentesültem), sokkal gyorsabban gyógyulok. Már terápiára sem járok, ami persze nem azt jelenti, hogy nem kell minden nap küzdenem az egészségemért. Leküzdenem a bűntudatot, a félelmeimet, a kiüresedettséget, depressziót. Előbb-utóbb merni kell megmászni a következő lépcsőfokot a szabadság felé és nem hagyni, hogy a szülők és a rossz gondolatok megakadályozzák, korlátozzák a szabadságot és az önmegvalósítást.

2020. máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó lány! Örülök h tartalmasan hozzászóltál a kérdésemre stb. Esetleg tudnánk beszélni privátban? Lenne pár kérdésem feléd
2020. máj. 7. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!