Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden érdekel, tapasztalatait...

Minden érdekel, tapasztalataitokat megosztjátok velem?

Figyelt kérdés
Alkoholizmus! Érdekel nagyon, mert erről szeretnék írni a regényemben, de a lelki hátteréről, csak nem vagyok én magam az. És a szüleim sem azok. A családban volt aki igen, de ő öngyi lett, szóval nem tudok tőle mit kérdezni:S Hogy kezdődik az egész? Gyakori "csakúgy" piálás? Vagy teljesen hirtelen? Honnan lehet tudni, hogy ez már függés és hogyan jut el odáig az ember? Mi a kiút és mennyi az esélye, hogy normális életet lehet élni utána? És olyanokat is leírhattok, amiket most elfelejtettem megkérdezni, bármilyen tapasztalatot. Életkort és nemet is. Előre köszönöm mindenkinek:)
2010. júl. 29. 00:03
 1/2 anonim válasza:

Már ne is haragudj, de amíg egy volt családtagodról, aki az egyik legszörnyűbb dolgot követte el és végzett magával az alkoholizmusa miatt, ilyen stílusban írsz, hogy "öngyi lett", addig ne próbálkozz regényírással, pláne ilyen súlyos témában. Egyébként talán kérdezd először azokat az értelmesebb családtagjaidat, akik végignézték, hogy elér a gödör aljára, még ha te kicsi is voltál akkor.


Előbb nőj fel és addig is próbálkozz talán valami egyszerű verssel vagy szerelmesregénnyel. Örülj neki, hogy a szüleid nem alkoholisták (lassan kisebbségben leszel ezzel a családi háttérrel ebben az országban), valamint sürgősen szokj le az öngyi-böngyi-tündi-bündi-depi szóhasználatról, ha igényes akarsz lenni.


Amúgy remek interjúalany lennék számodra, végignéztem életemben pár alkoholistát a környezetemben és lehet, hogy ha tíz év múlva normálisan újra felveted ezt a témát, írok neked.

2010. júl. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ajjj, rövidítés céljából írtam így!!! nem hinném, hogy jogos ennyi alapján elítélned, nem is ismersz:S És amúgy igen, örülök, hogy a szüleim nem azok:S am ha remek interjúalany lennél, írj privit
2010. júl. 29. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!