Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sokat képzelődök a fejemben...

Sokat képzelődök a fejemben ahol egy külön világot alakítottam ki magamról? Egy filmsztárnak hiszem magam?

Figyelt kérdés

Évek óta van a fejemben egy képzelet. Hogy filmsztár vagyok. Konkrét eseményeket képzelek el és azt hogy ezekről másokkal is beszélek. Pl gyakran képzelem hogy a szomszédaimnak elmesélem, hogy milyen volt játszani ebben-abban a filmben és milyen volt a díjátadó. Amúgy mindig szerettem volna színész lenni, tanodába is jártam, egy ideig statiszta voltam egy vidéki színházban, de az adottságaim miatt nem sikerült továbblépni. Egyrészt fizikailag, másrészt tehetségben sem vagyok alkalmas színésznek. Évek óta próbálok statiszta szerephez jutni az itthon forgatott külföldi filmekben, de még az se jött össze.

A fejemben konkrét sztorik vannak a filmkarrieremmel kapcsolatban. Pl hogy most felhagyok vele egy időre és producer leszek. Azt is tudom milyen filmeket “fogok” producerelni. Ha egyszer kimondanám ezeket (de soha nem fogom) akkor szerintem egy konkrét élettörténetet össze tudnék hazudni a legnagyobb részletességgel! A sztorim része az is, hogy Amerikában tanultam a színészetet az egyetemen. Erről is konkrét sztorikaim vannak, sőt 2 éve el is utaztam azokra a helyekre az USA-ban amikről képzelődök. A legnagyobb valós dolog, hogy sikerült képet csinálni és beszélni egy fizetős előadáson a kedvenc produceremmel és egy nagyon jó színésszel. Ez mégjobban felbátorított az álmodozásban. Magamban már úgy képzeltem el, hogy egy közös filmről tárgyaltunk, ha egyszer elkezdeném ezt valakinek mondani, akkor úgy mesélném.

Nagyon fontos hogy soha senkinek nem beszéltem erről, soha nem hazudtam! Csak benne van a fejemben hogy milyen lenne ha elkezdeném hazudni ezt az életet. Mondjuk színészként bemutatkozni a szomszédoknak és ha kérdezik akkor elmondani a kamu előéletemet. Nem tudom milyen betegség lehet ez. Mert hazudozni nem szoktam! Nem csapok be senkit, csak a fejemben létezik ez a dolog.

Apámtól örökölhettem ezt! Ő rajta sose látszott hogy baja lenne, majd 50 évesen beteg kezdett lenni, valami agyi probléma és olyan sztorikat kezdett mondani aminek semmi alapja nem volt. Pl hogy neki Mexikóban van három lánya és ő ott élt és dolgozott (valójában sose járt ott). Nagyon részletesen mesélt arról az időről és a “lányairól”. Attól tartok nála is ugyanez volt mint velem, csak neki az agyi leépüléses betegsége miatt kijöttek ezek az álom dolgok. Még a végrendeletébe is beiratta a lányait, volt nevük, stb. Persze semmi nem volt igaz belőle, pont mint az én sztorimban.


Mi lehet ez? Káros lehet? Kezdeni kéne vele valamit?


2020. máj. 8. 12:19
1 2
 11/11 anonim válasza:
csak azért "tetszett" ez a kérdés mert velem is ugyanez volt csak Én manifesztációként alkalmaztam ezt az álmodozást meg mintha megtörtént volna már amit akartam stb... mintha én írtam volna ezt a kérdést csak nálam be is jött, ugyanúgy ez az amerikában tanulok filmszínészkedést sztori(16,és fél vagyok)és nem pszichiátriai betegként tekintettem magamra. de nyilván így az én szemszögemből teljesen más tészta azért is mert én nem kürtöltem szét minden jött mentnek kacsaságokat nálam az érzések voltak előtérben. én a helyedbe komoly segítséghez fordulnék nem vagyok szakember de a te eseted már ijesztő kategoriának tűnik szerintem.
2021. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!