Jol alakitottam teljes negyzette?

[link]
2020. ápr. 18. 10:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést a zárójelben csak szimpla 1/2
2020. ápr. 18. 11:01
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem!


-2x^2+2x-12=-2(x^2+x)-12=-2((x+1/2)^2-1/4)-12=

=-2(x+1/2)^2+1/2-12=-2(x+1/2)^2-11,5

2020. ápr. 18. 11:04
 3/13 A kérdező kommentje:
De most ezt nem értem, ha kiemelek 2-öt akkor a -12 nem kell vele osztanom?
2020. ápr. 18. 11:06
 4/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg jobban! Csak az első két tagból emeltem ki.
2020. ápr. 18. 11:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Az 1/2 elé - előlel kell. Eltoltam a kiemelést. Bocs!
2020. ápr. 18. 11:10
 6/13 A kérdező kommentje:

De szimplán -2-vel miért nem emelhetek ki?

és ha -2 kiemelem akkor a -12 is el kellene osztanom -2vel nem?

2020. ápr. 18. 11:15
 7/13 A kérdező kommentje:

itt a videóban is így csinálja,hogy kiemel,és a konstans tagot is osztja vele..

https://www.youtube.com/watch?v=NejcHkHasr8

2020. ápr. 18. 11:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ragaszkodsz, hozzá, hogy mindhárom tagból kiemelsz, akkor meg így kell:

-2x^2+2x-12=-2(x^2-x+6)=-2((x-1/2)^2-1/4+6)=

-2((x-1/2)^2+5,75)=-2(x-1/2)^2-11,5

2020. ápr. 18. 11:19
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen igen, így jobb, nekem sokkal jobb,ha már mind a 3tagot használom,így értem is
2020. ápr. 18. 11:21
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon szívesen!
2020. ápr. 18. 11:26
1 2