Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak 2 éves kori emlékeitek?

Vannak 2 éves kori emlékeitek?

Figyelt kérdés

Nekem több is és egyiknél sme voltam 3 és nem is úgy mesélték nekem!


Sőt volt, hogy 20 évvel később aut mondta anyám, de te vele nem is találkoztál soha. Mondtam neki, hogy dehogynem, mert egyszer vigyázott rmá és azt játszottuk,hogy sorba raktam a plüssállatokat és el kellett mondani mindegyiknek a nevét. Nem voltam 3, igaz volt! Meg arra is emlékszem mimor elvitte a mamát a mentő, akkor láttam utoljára, amit nyilván nem fogtam fel, de ez nagyon megmaradt!


Nem sok van, de van! Utáni időszakról több.


2020. máj. 13. 23:18
 1/10 anonim válasza:
86%
Szia, nekem is van tobb is, Szemben lako szomszedra emlekszem, aki akkor halt meg mikor elkoltoztunk. A koltozeskor voltam voltam 2,5 eves, de tisztan emlekszem ra is, es az autojara is, azzal mentunk az ugyeletre, mert fajt a fulem, karacsony volt es ejjel, orditottam es kozben szamoltam hogy hany karacsonyfat latok az ablakokban kivilagitva. Ritka, de lehetseges.
2020. máj. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Foszlányos emlékeim vannak, amikor három éves lehettem.
2020. máj. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 4 éves koromtól vannak csak.
2020. máj. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom pontosan, hogy hány éves voltam de 2 éves körül. Egy dolog nagyon megmaradt, van egy mentális betegségem, és én azt akkor traumaként éltem meg, de ezt nem részletezném.

Meg vannak egy egész időszakról pozitív emlékeim, amelyek kissé meghatározták a mostani életemet is. :)

2020. máj. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Elég sok emlékem van abból a lakásból, ahonnan két és fél éves koromban költöztünk el.

Emlékszem a szomszéd néni lakásának az illatára, aki néha vigyázott rám. A hangjára és az arcára is.

Emlékszem, hogy anyukám kapott a születésnapjára kirakóst, és mielőtt elment zuhanyozni, szólt hogy ne vegyem ki a fiókból, mert szétszórom. Kitotyogtam meghallgatni hogy zuhog-e már a víz, mert akkor tiszta a terep a kirakóshoz :) Emlékszem rá hogy tök nagy erőfeszítés volt kimenni a fürdőig.

Meg emlékszem rá ahogy apám utoljára szállt be a kocsiba, és sírok utána az erkélyen. Valamiért felfogtam hogy ők most éppen "szakítottak", és tudtam hogy nem jön vissza.

És egyik sem tév-emlék, mert mindet én meséltem el anyukámnak hogy hogy volt.

2020. máj. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az első 1,5 éves korombol van, mentunk fenykepeszkedni utlevelhez, es leettem fagyival elotte a ruham gallerjat. Maga a pillanat is megvan, amikor leeszem, meg maga a fotozas is. Van meg 8-10 emlekem 3 eves koromig.


Furcsa, de a ferjemek kb. 8 eveskori az első emléke, nekem ez annyira hihetetlen.

Ez mitől lehet amúgy?

2020. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Olyan emlékem van hogy megszökött egy rab a börtönből és a mi udvarunkon is áthaladt. Az ablakból láttam a csíkos ruhás bácsit, mondtam, először nem hitték el. Amikor jöttek a rendőrök, akkor a szüleim is elhitték. A rendőr meg is köszönte az infót.
2020. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 Azért ezt nem hiszem, gyakorlatilag akkor a teljes óvoda, meg iskola eleje kiesett volna! Onnan meg mindenkinek vannak már emlékei, ha kevés is... Ovit én nagyon nem szerettem, de mindenre emlékszem! Még arra is, hogy hazudtam egyszer kétszer az óvőnek is, hogy a szüleimet védjem! Beküldtek retkes, koszos fekete körömmel, kócosan, kérdezték, hogy a kertben dolgoztunk-e, biztos, hogy apa készített el reggel ugye, én meg mondtam, hogy igen... Meg utáltam, sosem tudtam alaudni aznoviban, mindig kint az iskolásokat hallgattam, akik jöttek enni! Egyszer mégis elaludtam, akkor bepisiltem... Meg ilyenek! Meg tudom, hogy apám egyszer kb. 5 éves voltam, nem azt a ruhát akartam felvenni reggel, amit kiraktak, erre nekem jött ököllel és szétverte a számat... Tudom, hogy hazudtam az óvónőnek akkor is...


Nem lehet valami trauma, de szerintem vannak neki, ahogy telik az idő, egyre kevesebbre emlékszel... Öcsém se emlékszik szinte semmire, én bármit felidézek...

2020. máj. 14. 09:28
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem az volt a legelső emlékem, hogy rájöttem, hogy már éltem a Földön. Nem viccelek!
2020. máj. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Azt nem tudom pontosan mennyi hónapos voltam de 1 év alatt, mert utána már tudtam járni. Tisztán él bennem az emlék, valahova ültettek de fogtak és fényképet akartak készíteni, tesóm mellettem (akkor még nem tudtam, hogy ki ő) és adtak a kezébe egy (11 hónap van köztünk) szappanos dobozt (Fa, ultólag látom a képeken), hogy azzal lefoglalják. Én meg mindenáron elakartam venni tőle. Azt nem tudtam mi de nekem is kellett. Emlékszem, hogy mondja a nagymamám. - Na neki is mindenáron az kell! Nevettek! Emlékszem az akkor gondolkodásomra, mennyire tehetetlen voltam blabla. Ezt mind 10 mp -ben! De ez a rövid idő itt van a fejembe. Erre akkor jöttem rá mikor a gyerekkori képeket nézegettem, honnan vannak az emékeim. Óvis koromból csak pár kép van. Orvosi vizsgálat, farsang, szülinap..... kockákban csak.
2020. máj. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!