Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Okozhat ez szorongást, rossz...

Okozhat ez szorongást, rossz hangulatot, negativ önértékelést?

Figyelt kérdés
8 éves koromtol mindennap veszekedtek a szüleim,elakartak vállni,ilyenkor mindig sirtam. Voltak számomra szörnyű napok. Aztán kikészült a nagyobbik testvérem,vele foglalkoztak többet, volt olyan hogy neki voltak dühkitörései, azok is szörnyűek voltam,rettegtem. Azota nagyjábol helyrejöttek a dolgok. De ez idö alatt elhanyagoltabbnak éreztem magam.
2010. ápr. 7. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szorongasz, de nem tudod mitől? Bizony hogy okozhat. De a Te érdeked, ha ilyent érzel, menj dokihoz, és mondd el neki is.
2010. ápr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zenon válasza:

Abszolút mértékben.Én így nőttem fel, minden héten veszekedés volt otthon, meg ,,elválunk", engem is kikészített, két öcsémet is, de ők nem úgy fogták fel,

mert csak kisebbek voltak...mai napig kisebbrendűségi érzésem van miatta, sokszor voltam morcos és zárkózott a suliban, ami persze nem tetszett másoknak, akik nem tudták, mi van otthon...

Egy tanács: igyekezz nem belemélyedni ezekbe a dolgokba, mindig találni kell egy támaszt, egy jó barátot, barátnőt, aki segíthet, elég ha kibeszéled neki a dolgokat, hidd el, sokat jelent.Még utólag is.

2010. ápr. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Utolso! Szeretnék veled besz.msn Ha lehetséges
2010. ápr. 7. 22:04
 4/11 anonim ***** válasza:

Hogyne-hogyne...szorongást és rossz hangulatot 100%-ban, még idegességet is. Ezzel mindenki így van ilyen helyzetben. És lehet, nem vigasztaló, de nagyon sokan vannak így. Közhely, de igaz, hogy nincs olyan család, ahol ne lenne kisebb-nagyobb probléma.

A pszichológusok azt mondják hogy szülői veszekedések lehetnek rossz hatással a gyerek önbizalmára, de a gyerek, ha nagyobbacska lesz, el kezd gondolkodni hogy nézzük csak...miért is minősít az engem, hogy anyu és apu nem jönnek ki?? Természetesen én erről nem tehetek! Ők választották egymást, és valamilyen okból nem működött a házasságuk. Bumm. De attól még én egy csodálatos és szeretni való gyerek vagyok!!:)

2010. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sokkal több problémát okoz mintsem gondolnád -de nem akarlak megrémiteni -mert minden attol függ te mennyire mélyen éled át a konfliktusokat .

A 2. válaszoló jó tanácsokat adott -az a legnagyobb baj hogy az embernek az otthon jelenti a biztonságot -de ez nállad már nem igy van mert már szerintem elöre félsz min fognak éppen veszekedni ,igy az otthon varázsa már nem az igazi-neked elhagyatotság érzésed van -és szeretet hiányod .

2010. ápr. 8. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó!ennél rosszabb már nem lehet. Az a baj hogy már a 20-at is eltöltöttem de állandóan az jár az eszembe,hogy én mért nem nöhettem fel rendes normális családban? És igen szeretethiányom van,meg stb. Lehet hogy emiatt érzem rosszul magam abban a házban ahol ezek történtek?
2010. ápr. 8. 09:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseriteni sokkal rosszabb is lehet- és a legföbb baj az egészben az hogy akiktöl a biztonságos életet kellene kapnod- pont azoktól nem kaphatod meg -és már otthonod sem az igazi otthon -de annyit biztatásul sokkal rosszabb történetek is vannak és durvábbak ..

és igen jó helyen kapizsgálsz idézlek :

" Lehet hogy emiatt érzem rosszul magam abban a házban ahol ezek történtek? "

2010. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rosszabb mi lehet?
2010. ápr. 8. 09:39
 9/11 anonim ***** válasza:

olyan betegségek kialakulása amiröl majd az orvosok csak találgatni fognak, mert fogalmuk sincs mi okozza -

ezek lehetnek enyhe lefolyásuak de nagyon sullyosak is bocsi :( te kérdezted

2010. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem gond. Köszi az őszinteséged
2010. ápr. 8. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!