Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is érzi így magát mostanság?

Más is érzi így magát mostanság?

Figyelt kérdés
Őszintén amikor ez az egész karantén dolog elkezdődött, én még örültem is neki. Gondoltam lesz egy kis nyugalom, többet tud pihenni az ember, kicsit lelassul ez a rohanó világ. Most viszont ahogy minden újra kezdődött, mintha valami nem lenne rendben velem. Be kell vallanom depressziósnak érzem magam. Azt érzem nem találom a helyem, nem érzem jól magam. El akarok menni itthonról, de még sem. Motiválatlannak, céltalannak érzem magam. Sokan mondjákí hogy hasonlóan éreznek. Én úgy gondolom ez a bezártság és annak köszönhető, hogy úgymondd megállt egy kicsit a világ, aztán hirtelen beindult. Emellet úgy érzem most kezdem el magamat túltenni egy régebbi csalódáson is. Nem rég tart ez a felállás, talán 1 hete. Egyszer jobb, egyszer rosszabb. Általában egy kis sírás segít. Szerintetek normális ez? El fog múlni ez az érzés?

2020. máj. 19. 20:28
 1/3 Hellmano ***** válasza:
57%
Nekem nem befolyásolta semmiben az életem, ugyanúgy tettem a dolgomat, ahogy addig. Max. annyi, hogy kosáredzésre nem tudtam menni, mert ugye az már tiltó lista volt, ahol több ember ennyire együtt van és ugye ott elég nagy a kontakt. Én még a korona elején írtam, hogy tuti sok lesz a depressziós ember és hasonló megbetegedések várhatóak labilisabb embereknél. Pl. minden ország számol a koronavírus lecsengése után bizonyos mennyiségű lelkisérült emberekkel, öngyilkosokkal stb. Menj el sétálni vagy kirándulni egy nagyot, ahol kiszellőzteted az agyad.
2020. máj. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan vannak így. Fiataloknál, gyerekeknél tud esetleg szülő segíteni a motiválásban, de esetleg érdemes lenne pár alkalomra egy pszichológust felkeresni.

Nehéz újra kezdeni, de hátha belerázódunk :) Sok sikert!

2020. máj. 20. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Velem is ez van. Anyukám rámírt hogy van-e kedvem bebuszozni a városba fagyizni és elfogott a sírás mert pánikba esek ha emberek közé kell mennem. Ez a karantén élőt simán mentem volna
2020. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!