Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus ember viselke...

Egy nárcisztikus ember viselkedése mikor kezd el megváltozni negatív irányba?

Figyelt kérdés
Ismerkedek egy sráccal már 3 hónapja. Először csak neten, de már voltak személyes találkák is. Napi több órát beszélünk, kiváncsi rám,jó vele. Viszont egyik barátnőm megijesztett, hogy vigyázzak vele. Barátnőm az egyik exét elég jól ismeri, tőle hallott dolgokat a srácról. Én nem vagyok az a típus akit csak úgy el lehet nyomni. Az tény h mindig sietek a sráchoz de mellette eljárok barátokkal is. Ha esetleg tényleg nárci lenne nem derült volna már ki? Vagy meddig képesek a jófiút játszani? Én reménykedem benne h komolyan érdeklem. Másért mért keresne állandóan?
2020. máj. 20. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem vagyok az a típus akit csak úgy el lehet nyomni."


Igen, csakhogy olyan szép lassan fog elszigetelni a családodtól, barátoktól, hogy észre se fogod venni. Mennyire kontrollál abban, hogy hová, mikor és kivel mehetsz el? Általában ez az (egyik) első jel. A telefonodba, fiókjaidba belenéz, van hozzáférése?


"Ha esetleg tényleg nárci lenne nem derült volna már ki?"


Nem, van, hogy akár hosszú hónapokig, évekig képesek fenntartani a látszatot. De nekem nincs személyes tapasztalatom, csak a családban láttam ilyet.

2020. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A nárciszok a kapcsolat elején tökéletesnek tűnnek. Nem hiszem, hogy az exe pont egy ilyen bonyolult dologgal próbálná befeketíteni, mint egy összetett személyiségzavar, ilyenkor szimplább dolgokkal vádaskodnak. Olvass utána nagyon alaposan a narcisztikus személyiségzavarnak, hogy felismerd, ha felbukkannak a jelei. A legjellemzőbb, ami minden nárcisznál jelen van, hogy nem képesek az empátiára, csak megjátsszák. Ez legkorábban abból észlelhető, hogyan beszélnek másokról, főleg olyanokról, akik bajban vannak. Meg hogy mennyire készséges neked segíteni. Ha kéred, hogy ebben-abban segítsen, fognak jönni a kifogások. A nárcisz gyűlöl szívességet tenni.
2020. máj. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjál neki nemet! Meg kicsit kritizáld meg ha van olyan helyzet. Mondjad hogy nem értesz vele egyet.

Nem bírják, ha valaki ellen áll nekik. Ha nem istenítik őket.


Rengeteg ideig képesek hazudni! Bár ha együtt laknátok pl. akkor elég hamar kiderülne.

2020. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!