Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralinról Rexetinre?

Timcsike8686 kérdése:

Sertralinról Rexetinre?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja szedem a sertralin 100 mgot talán picit kevesebb ideje 10 hete kb.Valamennyit javultam tőle alvás nem ment ezért kaptam mellé estére egy másik gyógyszert.Mirzatent. Mostanában ujra kattogok rossz a közérzetem szorongok és ma volt egy pánikrohamom is ami már nem volt egy ideje.

Azt mondta a doki átszeretne állitani Rexetinre egy 2 hét mulva.

A magas pulzus sem mult el amit kideritettünk kardiológián hogy vegetativ idegresndszer csinál. Tehát a szivemnek nincs baja.

Kaptam erre is szivritmusszabályzót.

Ezért gondolja a doki hogy váltani kéne.De nem értem miért két hét mulva? Már nem akartam faggatni telón:) Van aki járt igy? Nem vált be az első gyógyszer aztán kapott ujat? Most ujra kell küzdenem az első heteket amig a mellékhatások tartanak? ennek is volt kemény 4 hét mire jobb lett. Az uj gyógyszer amit akar Rexetin mert állitolag tipikusan pánikra való.

Valaki szedte??



#Sertralin Rexetin
2020. máj. 20. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Tipikusan pánikra? Én állandó fejfájásra kaptam. Este kellett bevennem, kerek 1 hétig nem aludta tőle. Ez persze nem azt jelenti, hogy nálad is ez lesz a mellékhatása, de ha igen ne tűrd 3 napnál tovább. Jelezd az orvosnak.
2020. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Régebben én is szedtem Rexetint.

Nekem bevált, egyedül annyi negatívat tudok róla mondani, hogy az első néhány napban nekem hányingerem volt tőle, és egyben bágyadtabb is voltam.

Azután hozzászoktam, és semmi ilyen tünet nem volt. Azt kaptam a gyógyszertől, amit az orvos garantált.

Végül adagot csökkentve teljesen leálltam róla, mióta rendeződtek a dolgok az életemben:)

2020. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

első válaszoló : fejfájásra antidepi? na erről még nem hallottam

Egyébként én sem tudtam aludni a sertralin mellett ezért kaptam egy másikat mellé estére túlpörgetett a gyógyszer.

kettes válaszoló köszönöm a hányinger ezzel is megvolt az elején :(

2020. máj. 20. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!