Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralin antidepiről írnátok...

Timcsike8686 kérdése:

Sertralin antidepiről írnátok nekem?

Figyelt kérdés

3 és fél hete szedem szorongás pánik depresszió ellen erős testi tünetekkel.

sok minden már jobb de nem tudok aludni. Változó mert van hogy 4 napig megy az alvás van hogy 2 napig nem.

Ez a gyógyszer mellékhatása lenne vagy még az alapbetegség tünete?

Eddig 50 mg-ot szedtem ma emeltette a doki 100 ra.

Most akkor emelésnél megint rosszabb lesz?

A másik dolog hogy szedek mellé reggel és este 0.5 helexet. A doki azt mondta este nyugodtan vegyek be 1mg ot este hogy tudjak aludni. Picit félek tőle hogy nagyon leüt mert van 3 gyerekem akikkel egyedül vagyok itthon. Tehát ha mondjuk éjjel felébreszt a kicsi feltudok kelni hozzá ugye? azok irjanak már akiknek szintén hasonlo vagy ugyanez a problémája. köszi


2020. ápr. 1. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó szer, én is szedem. 50 mg kevés (nekem is az volt), 75 mg jó lett. 3-4 hét után még elég azt érezni, hogy javul. Én szedtem mellette frontint, annyit, hogy pont jól legyek, össz napi max 1,25 mg-t.

Kb a 3.hónap utántól már nincs tünetem, a nyugtatót is akkor hagytam el.

2020. ápr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az 50 nekem is kevés volt, a 100 segített. Én 0,5 xanaxot vettem be lefekvés előtt, így tudtam aludni 5-6 órát, amúgy nem nagyon. 4 hónap után tudtam elhagyni a xanaxot.Nekem is kelnem kellett a picihez, és fel tudtam kelni. És igen, emelésnél rosszabb lehet, de aztán javulás jön. Kitartás! Hogy vagy azóta?
2020. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed. Az lett a dolog vége hogy kaptam egy esti másik antidepit teljes kimerültség alvasproblema miatt.mirtadepit. 15mg. Aludni tudok már. A sertralint 100mg őt szedem mondhatni jól vagyok. Már azt hittem teljesen meggyógyultam de most pár napja az egyik tünet vissza jött. A reggeli magas pulzus és ilyen belső remegés. Összesen 7hete szedem a sertralint mellé nyugtatót és 3hete a mirtadepit. Nem félek túlzottan csak nem értem miért tért ez a kellemetlen tünet vissza. Második válaszolo neked voltak hullámzások ?vagy talán a 100mg is kevés ?doki nem emeli még azt mondja várjunk
2020. ápr. 27. 15:53
 4/9 anonim válasza:
Én sokáig csak 50et szedtem sajnos, mert úgy nézett ki, annyi is elég nekem, mert egyre jobban lettem, de teljesen jól nem, és hullámzó is volt eléggé. Szóval csak 5 hónap után emeltük 75re aztán 100ra. Emeléseknél pár napig rosszabb volt,de aztán jött a javulás. Nekem nagyon elhúzódó volt ez az egész, 10 hónapig tartott. De azért, mert későn mentem dokihoz aztán meg mert elszórakoztunk az 50nel. Szerintem bőven előfordulhat még nálad hullámzás, de meglátjátok majd. Kitartás!
2020. máj. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ.:) a magas pulzus nem múlt el napok óta 100-110 a pulzosom de minden másra hatott a sertralin.

Azt mondta ma a doki hogy szedjem a béta blokkolót ritmus szabályzót amit még februárban a kardiólus irt fel nekem. Csak nem szedtem mert a phsziiáter közbe felirta az antidepit és azt hittük megoldódik ez a probléma is.

megoldódott egy ideig ....

azt mondta nem emelne már a gyógyszeremen inkább szedjem ezt a ritmusszabályzót. picit elkeseredtem hogy ujabb gyógyszer kell de talán az antidepi se csodaszer mindenre nem hat. :D

2020. máj. 4. 13:23
 6/9 anonim válasza:
Be fog állni a gyógyszer. Nem szeded még régóta. A reggeli szorongás, erős szívverés nekem is nagyon sokáig megvolt még. Mindig 5-fél 6 között ébredtem szorongásra, szívverésre és már nem is tudtam visszaaludni. A 100 mg segíteni szokott, nekem is azt mondta a dokim, hogy általában ennyit szoktak felírni. Van persze, hogy több kell, de azért érdemes várni, szerintem hamarosan jobb lesz. Átérzem a helyzetedet, tudom, milyen pokoli. Nálad mikor kezdődött? Rögtön orvoshoz mentél? Én sajnos csak 3 hónap után, mert fogalmam sem volt róla, mi ez az egész, semmit nem tudtam a depresszióról. Soha előtte nem volt mentális betegségem.
2020. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bízom benne hogy hamarosan elmúlik ez a reggeli magas pulzus dolog. Sokkal jobban vagyok már ahhoz képest ami volt. Még ez jó lenne ha elmúlna és bolodg lennék.:D

Nálam régen is volt szorongás meg pánikrohamok de akkor csak néha bekaptam egy nyugtatót.

Tavaly decemberbe volt az hogy minden bajom lett,

Állandóan elakartam ájulni folyon vert a szivem ezerrel

nem tudtam aludni,szédültem a szorongástól remegtem zsibbadt kezem lábam nem kaptam levegőt.

Háziorvos elküldött laborba meg kardiológiára meg belgyógyra. Rámrakták a 24 órás ekt meg volt szívultrahang is. Végül továbbküldek a Phciiátriára ahol kevert szorongásos zavart és középsulyos depit állapotittak meg. Kezeim állandóan jég hidegek voltak de brutálisan vagy a másik véglet hogy izzadt a tenyerem .

Nem váltottam ki a gyógyszereket én okosnak hittem magam alternativ módokat próbáltam. Volt olyan készitmény ami 21 ezer ftba került :) volt gyógygomba homepátia. Semmi nem használt folyton ügyeleten kötöttem ki.A legrosszabb az volt hogy 3 gyerekkel vagyok egyedül egy hétig. egyik héten párom nincs itthon másik héten igen. ilyen a munkája. ÉS annyira elfajult a dolog hogy a főnökét sirva hivtam fel hogy küldje haza mert nem merek egyedül lenni. Eljött az este jött a rettegés. Nem mertem aludni. Végül 4 nap teljes alvásmegvonás után a mentő vitt el és akkor ott a sürgősségin leültetett egy dokinő aki azóta is a doktornőm és elmagyarázta hogy ezt fejezzem, be igenis kellenek a gyógyszerek ez egy átmeneti állapot nem biztos hogy örökké szednem kell ezeket de igy nem lehet gyerekeket nevelni. Na ez volt márciusban azóta szedem a sertralint meg az esti másik gyógyszert meg nyugtatót . és most jött hozzá egy negyed béta blokkoló- még mindig bánt hogy gyógyszereken élek de mivel jobban vagyok a rettegés félelem teljesen elmult nyitotabb vagyok van energiám és tudok aludni igy be kellett látnom hogy most ez van . :D nálad hogy alakult?

2020. máj. 8. 10:24
 8/9 anonim válasza:
Hú,kemény volt akkor neked is :( Én a szülés után mérhetetlen fáradtságot éreztem, aztán ingerültséget, ideges voltam, mérges mindenkire. Majd el akartam menekülni, nem akartam itt lenni. Ez az időszak még annyira nem volt vészes. Voltak persze szép napok is. Nem éreztem jól magam, de testi tüneteim még nem voltak. Azok 4 hónappal szülés után jelentkeztek. Kényszergondolatok, szorongás, álmatlanság, émelygés, étvágytalanság, hányás. Rémálmaim voltak, ha sikerült elaludnom pár órára. Átlagosan 3-4 órákat aludtam, de olyan is volt, hogy semmit. 8 kilót fogytam másfél hónap alatt, az amúgy sem sok 58 kilómból. Én is próbálkoztam mindennel, de be kellett látnom, orvos és gyógyszer kell. Engem is borzasztóan bántott, hogy gyógyszert kell szednem. Az étvágyam jött először rendbe, az már a gyógyszer után kb 2-3 héttel. Xanaxszal végre tudtam legalább 5-6 órát aludni minden éjszaka. Aztán így nagyon lassan meggyógyultam. Sokáig tartott, 10 hónapig. És azóta is minden nap eszembe jut, pedig már másfél éve teljesen jól vagyok. Veled is minden rendben lesz!
2020. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen remelem hamarosan teljesen tünetmentes leszek. Én is fogytam szintén 8-10kg körüli ment le se egyáltalán nem is ettem. Már most eszek rendesen. Azt mondják kell 4-6het mire az ember jobban lesz de szerintem több hónap kell inkább.
2020. máj. 9. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!