Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, szorongás,...

Bseresuk kérdése:

Pánikbetegség, szorongás, szívritmuszavar lehet egymás vonzata? Sertralin segít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én 2 hete kezdtem szedni, az első napok borzalmasak voltak, hányinger egyfolytában, szédülés, fejfájás, pánikroham párszor...aztán enyhült.

Viszont 2-3 napja most megint szarul vagyok de másképp. Erős szívdobogásérzés, szívritmuszavar (ami eddig is volt de a doki szerint pszichés alapon) szédülés, állandó ásítozás, sokszor mintha nem kapnék levegőt

Munkában ez így elég szar...

Valakinek hasonló?


Van időpontom kardiológushoz de az még egy hónap..

U.i.: pár éve szenvedek pánikrohamokkal, szorongássa de nem szedtem eddig semmit



Van időpontom kardiológushoz de az még egy hónap..Mivel erre is gyanakszom, állandóan fáradt vagyok, sokszor alig dobog, mindig kihagy



2019. dec. 13. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

"U.i.: pár éve szenvedek pánikrohamokkal, szorongássa de nem szedtem eddig semmit"


Most mit lehet erre mondani? Évekig csak romlott az állapotod. Ami elintézhető lett volna valami egyszerűbb gyógyszeres kezeléssel, azóta már idültté vált. Csak az t lehet mondani, ha eddig volt türelmed, akkor várd ki, amíg orvoshoz kerülsz.

2019. dec. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy nem várom ki.

Mások reakcióira, mellékhatásaira vagyok kívancsi

Tudom, hogy ezkomoly dolog de annyira nehéz elhinni, hogy ilyen tüneteket produkálhat. Mármint maga a pánikbetegség, szorongás.

2019. dec. 13. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Én átestem a pánikbetegségen.. A panaszaidat szerintem ez a mostani tébolyult idő okozza. A lényeges az, hogy már kezelnek, van gyógyszered. Az első két hét a legszarabb. Aztán fokozatosan enyhül a pánik, és a szorongás. Én még azt is megkockáztatom, hogy a tünetek azt mutatják, hogy hat a gyógyszered. Megkérdezhetem, mit dolgozol?
2019. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Villanyszerelő vagyok
2019. dec. 15. 15:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 1-2 évig szedtem a Sertralint és segített, már nem kell szednem.
2019. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2 éve küzdök pánikrohamokkal. Már minden kivizsgáláson voltam: kardiológia, neurológia, agyi mri, labor stb. Nekem éjszakai rohamokkal kezdődött, arra ébredtem, hogy 160 pulzusom , ájulásérzés, remegés, halálfélelem kísérte. Ez párszor megismétlődött, aztán sajnos nappal is állandósult a rosszullét, szédülés, ájulásérzés, gyengeségérzés, végtagok zsibbadása, szorongás. Én 10 napja szedem a sertralint. 7 napig negyedet kellett, most 7 napig felet , aztán egészre kell emelnem az 50 mg-ost. Nekem kis fejfájás, szédülés, hányinger volt a mellékhatása eddig. Most már nincs hányingerem és a szédülés is megszűnt, sőt a napközbeni állandó szorongás sincs már. Úgyhogy remélem egyre jobb lesz. Nyugtatót nem szedek mellé, azt mondta a doki, hogy azt csak akkor vegyek be, ha nagyon rosszul vagyok. Egyenlőre egyszer volt rohamom amióta szedem, a szedés 2.napján.
2019. dec. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyjából hasonlóan állok most én is

Én féllel kezdtem és 5 nap után egész

Mostmár mintha kezdene változni valami

(ja a doki nem mondta az elején, hogy adagolni kell, bevettem egy egeszet első nap, na az szép nap volt...)

2019. dec. 17. 06:35
 8/8 anonim ***** válasza:

“Pánikbetegség, szorongás, szívritmuszava”


Lehet egymás vonzata.

2021. aug. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!