Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Órànként felèbredek este, mit...

Órànként felèbredek este, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tényleg óránként ébredek fel , mert mindig megnézem az időt. Sosem voltam jó alvó , de ez most viszonylag új.

Próbàltam már minden gyógynövényes kapszulát/teát, meditàltam alvàs előtt, relaxációs zenét hallgattam ... szóval minden sz-rt kipróbáltam, amit ilyenkor szoktak...

háziorvosom írt fel altatót. Azt kétszer vettem be eddig, mert nem akarok rászokni, meg igazából olyan fajta, ami az elalvást segíti ès nem az àtalvást. Szóval azzal is kb 4 órát aludtam csak àt felébredés nélkül. Igaz az még mindig jobb, mint az óránkénti felébredés...

Szerintetek mit csináljak? Szedjem minden este egy hétig az altatót, h tudjon regenerálódni az agyam és esetleg “rászokjon” a belső órám àltala, h ne keljek fel ennyit? Van egyáltalán ilyen?:D

Az altató a ‘z’ kategóriás fajta (zolsana) szóval 1,5 óra a felezèsi ideje, ami miatt pilótàknak is adják jatleg -nél...

szóval nem egy erős cucc.



2020. máj. 23. 08:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
Alvás előtt ne nèzz TV-t ne telefonhoz sötètíts be
2020. máj. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elmenni egy alvásszakértőhöz. Itt több mindent vizsgálnak. Hormonok, pszichológia, stb... Onnan akár alvásvizsgálatra is be tudnak utalni.
2020. máj. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sajnos az altató tüneti kezelés, tehát az agyad általa nem szokik meg semmit. Viszont a kimerültség még az altatónál is rosszabb. Én heti egyszer engedélyezem magamnak az altatót, érdemesebb lenne akkor egy erősebbet, bár ez is egyénfüggő kinek mi az erősebb és gyengébb. Alvásszakértő egy jó nagy pénzlehúzás, alváslaborban pedig inkább a horkolósokkal foglalkoznak.
2020. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

az alvásvizsgálat úgy működik, hogy bent kell aludni valami klinikán? Mert akkor ott aztán semmit nem aludnék az tuti!:D úgyhogy ez esélytelen...

tv-m nincs, telefonozni nem szoktam alvás előtt...:/ ki van szellőztetve, csend van... alvási apnoém nem tudom , hogy van-e.. 26 éves nő vagyok egyébként.

Nem akarnék altatózni rendszeresen, főleg, hogy egy idő után hozzászokna a szervezetem és màr az se hatna. Azt meg végképp nem akarom.

Tényleg sosem voltam jó alvó, egyszer kétszer felébredtem mindig, szóval sosem aludtam át az éjszakákat egyhuzamban, de elvileg az nem is baj.

De ez most kétségbeejtő.

2020. máj. 23. 08:50
 5/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Én voltam alvásvizsgálaton, de egyáltalán nem horkolok. Amiatt voltam, mert nem tudtam elaludni, korán keltem és én is csak fél-, 1 órákat tudtam aludni egyhuzamban. Ki voltam merülve és már mindenféle vizsgálaton voltam előtte. Valami enyhe izomgörcsölést állapítottak meg az egyik lábamban, bár én nem éreztem, csak a műszerek. Itt nézik, nincs-e légzéskimaradás. Sokmindet, nem csak horkolást. De ide már akkor utaltak be, amikor semilyen más vizsgálat nem mutatott ki semmi. Úgy értem, a hormonok rendben, pszichológiai tesztre is küldtek, de nem lelki eredetű. Nekem is írtak fel gyógyszert. Az arra volt jó, hogy a szervezetem megszokta, hogy mikor alszok, és alszok éjjel. Aztán apránként elhagytam. Most nem szedek semmit és sokkal jobb, mert éjjel max csak 1-2-szer kelek fel és nagyjából hamar elalszok. Szóval én nem a gyógyszerhez szoktam hozzá, hanem az alváshoz.
2020. máj. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
És én is azt hittem, hogy ott nem alszok semmit. De egy idő után valahogy sikerült egy minimálisat. Abból már lesz eredmény
2020. máj. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem. És te milyen altatót szedtél? És mennyi ideig szedted?

Én is pont ezért gondoltam, h egy hétig szedek és hátha “megszokja” az agyam és jobban átalszom az éjszakát anélkül is...

2020. máj. 23. 09:02
 8/14 anonim ***** válasza:
2-es...melyik alvásközpontban voltál?
2020. máj. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Értsd meg, az agyad nem szokik meg semmit. Amikor nyaralunk egy hétig altatózok, mert a férjem horkol, mellette egy percet se aludnék. Haza jövünk és kezdődik minden előlről. Sőt....egy hét altató nekem már függőséget okoz, így 3 éjjel nem alszom 1 percet se.
2020. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A nevére nem emlékszem, már néhány éve volt. Kettő kellett, az egyik altató, a másik nyugtató. Pár hétig szedtem, aztán apránként elhagytam. Azóta sokkal könnyebben alszok el. Nekem nagyon pörgött az agyam este, pedig nem is voltak olyan gondok, amin agyalni kéne. Aztán már attól nem tudtam aludni, hogy rástresszeltem, hogy nem fog menni. De szerintem ez nem olyan dolog, hogy szólsz a háziorvosnak, hogy ez és ez kell. Mindenképp javasolnék egy kivizsgálást egy alvásterapeutánál, mert nem biztos, hogy ugyanazok a problémák miatt nem alszik két ember. Fontos a kontroll.
2020. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!