Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolataim...

Öngyilkossági gondolataim vannak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van mintha megállt volna az életem miközben mindenki másé megy tovább. Borzasztó magányos vagyok, társaságban mégjobban mert tudom, hogy senki nem ért meg. Mindenki azt hiszi csak lusta és semmirekellő vagyok pedig én szeretnék normális, boldog életet élni de nem megy belefáradtam, feladtam. Rájöttem, hogy senki nem fog segíteni, nem nekem való ez az élet nem akarok tovább élni.

De a szüleim miatt nem tehetem meg, bár nekik is jobb lenne nélkülem úgy érzem. Szóval itt vagyok csapdába esve és nem tudom mit tegyek.



2020. máj. 26. 10:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mentális betegséggel mentális orvoshoz, azaz pszichiáterhez kell fordulni.
2020. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, pszichiáterre lenne szükséged. Egy jó terapeuta kihoz a gödörből.
2020. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak gondolsz ra, vagy kesztetest is erzel ra, hogy ongyilkos legyel? Mert nem mindegy.
2020. máj. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Pszichiáter nem jó. Csak gyógyszert ad de nem oldódik meg tőle semmi csak leszedál. Pszichológushoz menj. Vagy kineziológus
2020. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Kineziológus egy nagy parasztvakítás. Nem tudom miért hiszik az emberek, hogy a pszichiáter csak gyógyszert ad, tévedés. Sokkal képzetted terápia terén is mint egy pszichológus.
2020. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem ad a pszichiater sem minden esetben gyogyszert. Nekem sem akart, fel ev utan en mondtam, hogy szeretnek (szorongas, panikbetegseg).
2020. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá alkalmad keress fel egy pszichológust/ pszichiátert hidd mindkettő csoportba megfelelően képzett szakemberek tartoznak. Miért érzed magad negértetlennek? Hidd el a szüleid szeretnék és igen biztos hiányoznál nekik és lehet másoknak is. Nagyon jó hogy észrevetted magadon, hogy problémába kerültél és hogy ezt be ismered magadnak (és másoknak = nekünk mégha így ismeretlenül is) meg kell tanulnod megszerezni magadat és utána könnyebben tudsz kapcsolatokat kialakítani, ha nem mész el szakemberhez vagy bármilyen tréningre erősitsd magad tűzz ki célokat hogy megismerkedj magaddal és megszerzése magad ha szereted magad akkor nem szeretnéd bántani magad :) kezd el hogy mindennap írsz magadról pozitív dolgokat lehetnek külsőségek is pl szeretem a hajam mert olyan szép a színe, és lehetnék belső tulajdonságok is szeretem magamban hogy mivel kicsit kívülálló tudok maradni reálisan tudok segítséget adni másoknak vagy bármit... Olvass az önbizalom növelésről és hidd el hogy értékes vagy
2020. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Picit próbálj lehiggadni..

Most valahogy a legjobb az volna, ha valamiképpen találnál egy kis belső nyugalmat, egy helyen ahol nem zavarnak picit, ahol kitudod zárni magadból a problémákat, a kavargó gondolatokat egy picit félre dobni

.. pl. egy kis séta jó lehetne, de tudom ez mostani korlátozások nehézkes lehet.. de egy kis friss levegő biztos jót tenne..


Keress valami hobbit, hallgass zenét, olvass, imádkozz, túrázz, a lényeg hogy csinálj valami olyat, bármit ami pozitív gondolatokat szabadíthat fel benned és feloldódsz egy picit vele..


Az élet néha nehézkes, most főleg mindenkinek, mert nagy a feszültség és a bezártság is..

viszont nem szabad hagynunk hogy ezek teljesen elnyomják az "alkotót", a vágyat és az optimizmust bennünk, amivé szeretnénk lenni..


Mindannyiunknak vannak hibái, de ugyanakkor mind mások és pótolhatatlanok vagyunk a magunk módján is. Mivel most kevés a mozgás tér és "több" lett az elvárás-szabály, könnyű a hibákat észre venni egymáson, de ha törekedünk csak a jót észre venni inkább, és a jóra építeni egymásban, akkor akár még jobbakká is tudunk válni, mint azelőtt, a váratlan szituációk akár új távlatokat és barátságokat is hozhatnak.


Ezt nem szabad elfelejteni a pici remény sugarat, valahogy próbáld meg másokban, a mostani szituációban is a jót észre venni. Bár tudom ez nem könnyű...


Mondd magadnak, hogy erős vagy, megtudod oldani, minden oké lesz és remek..

Mit mond a szíved és a lelked? Hogy boldog szeretne lenni .. ? Mennyire boldog ha lehetne? eléggé nagyon, csak felejtsük el már azt sok más dolgot...


Belül ott van mindig a remény, ami megerősít bennünket, hogy később jobb és szebbek lesznek a dolgok és minden a javunkra válik.


De ha a remény megvan, akkor vele együtt a hajtóerő és akarat is megjön. Igen is erősek vagyunk és feltudunk állni, megoldódik, lesz munkánk, állásunk, tudunk finomat enni, jó helyekre menni, őszinte barátokat szerezni - bármi is történjen ...Lassan de biztosan, mert a remény megtalálja az akaratot - abból meg jön az ötlet spontán - .. és fura, de tartanak visznek minket előre..


Nézz motiváló videókat, kérd Istent, hogy adjon erőt és erősítsen meg.

Próbálj úgy állni a dolgokhoz, hogy ezek a dolgok, amiket átélünk csak megerősítenek bennünket és mostantól már nem fognak zavarni és eltudjuk kerülni..


Élvezd ki a kis örömöket, zene, finom ételek, bármi ami oldja a feszültséget az emberben. Most lehet ezeket megbecsülni igazán, a kis-pici dolgokat, egy mosoly, egy jó nevetés, egy vicc ilyenkor mennyi mindent.. Több van minden emberben és bennünk, mint azt gondolnánk..


Isten megóvjon. Szép napot, remélem segít.. ..



Itt egy motiváló videó és 2 másik, ami lenyugtathat .:

https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58


https://www.youtube.com/watch?v=v6qFCYRQKVA


https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4


Illetve itt találsz ingyenes online vagy élő pszichológusokat ha beszélgetni szeretnél valakivel:

[link]


[link]

2020. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

u.i.: bocsánat az utolsó 2 link nem volt jó, javítottam:

[link]


[link]

2020. máj. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!