Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek öngyilkos gondolatai...

Akinek öngyilkos gondolatai vannak, az mindenképpen depressziós?

Figyelt kérdés
Úgy érzem már csak egy apró szál van aki itt tart, mégpedig az, akibe szerelmes vagyok.

2020. jan. 12. 14:51
 1/9 A kérdező kommentje:
16/L
2020. jan. 12. 14:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha valaki egészségesen tudja szemlélni a saját életét ergó nem depressziós, akkor mi más indokolná az öngyilkosságot?
2020. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, számtalan mentális betegségnek van ilyen tünete, kérj beutalót a háziorvosodtól a pszichiátriára! (Nem kell a szüleid engedélye)

Amíg oda eljutsz, hívj fel egy ingyenes lelkisegély szolgálatot!

2020. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én akkor kíséreltem meg öngyilkosságot, amikor csillapíthatatlan fájdalmaim voltak. Nem voltam depressziós, csak nem bírtam tovább.
2020. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos.


Sokféle mentális betegség létezik, pl. a borderline-nak is jellemző tünete ez. Engem azzal diagnosztizáltak.

2020. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, majd akkor megpróbálok psichiátriára menni
2020. jan. 12. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, én bipoláris vagyok.
2020. jan. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Ha pl. Kapsz egy olyan hírt, hogy halálos beteg vagy és gyógyíthatatlan, közben szenvedsz mint egy ló, akkor ha öngyilkos leszel, az nem depresszió, egyszerűen eleged van a kínlódásból és másképp nem tudod megszüntetni. Hollandiában erre van az eutanázia, amit itthon is be kellene vezetni az ilyen esetekre.
2020. jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem javaslom a pszichiátriát, nekem volt egy kísérletem ami majdnem sikerült és oda kerülrem. Sokkal rosszabb lett és utána hónapokig vágdostam magam, meg teljesen elzárkóztam.
2020. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!