Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mar hallucinacio?

Ez mar hallucinacio?

Figyelt kérdés
Olyan hangosak a gondolataim, foleg elalvas elott. Altalaban akkor, ha keson fekszek le. Szoval ilyen 8 ora korul nincs ez, de ejfel korul mar ilyen a fejem. Nem hallom kimondottan a hangokat, hanem olyan mintha a fejemben lennenek hangosak a gondolatok, de igy ossze-vissza jonnek, logikatlanul a szovegek. Mintha ket film szolna egyszerre. Ez normalis, masnak is van ilyen? Most reggel keszulodes kozben is hangosak, de igazabol 3 napja keveset alszok magamhoz kepest, osszefugghet? Vagy skizofren vagyok? :(()
2020. máj. 27. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hallod őket hangosan, akkor nem hallucináció.

Egyébként meg akkor sem vagy skizofrén, ha hallucinálsz, mert az nem csak annyiból áll.

2020. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Semmi osszefugges nincs altalaban a gondolatok kozott, egyik pillanatban ezt "hallom", a masikban meg amazt. Tenyleg, mintha tobb film szolna egyszerre. Nem is mindig a sajat hangomon "hallom".
2020. máj. 27. 08:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem hallom hangosan, nem olyan, mintha valaki beszelne korulottem.
2020. máj. 27. 08:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan, mint mikor beragad egy zene, egy dallam a fejedbe, es csak az megy. Ugyanez, csak gondolatok. Es nem mindig, napkozben nincsenek jelen altalaban.
2020. máj. 27. 08:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább szorongás.
2020. máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

És ha kipihent vagy, akkor semmi ilyesmi nincs? Mert akkor nyilvánvaló, hogy a kimerültség okozza.

Amikor elalvás előtt van, akkor lehetsz félálomban, vagy lehet hallucináció, konkrétan hipnagóg hallucináció, ami önmagában véve még nem kóros.

[link]

2020. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem igazan vannak ezek. Meg akkor sem, ha nem figyelek ra. Jo persze vannak olyanok, hogy erzem rezeg a telefonom, vagy azt hiszem, hogy szolt valaki, de kozben meg nem, de ugy vettem eszre, hogy annyira gyakori nalam is, mint masolnal a kornyezetemben. Ha csokken a szorongasom, akkor abszolut nincs. Alvas elott a "leghangosabbak" a zavaro gondolatok, ezert ijedtem meg. Neha ebredes utan is meg jelen vannak, attol fugg, hogy kelek.

Tenyleg ahhoz tudnam a leginkabb hasonlitani, amikor nem tud az ember kiverni a fejebol egy zenet, zavaroan ismetlodnek a gondolatok ekorul.

2020. máj. 27. 12:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Elmondom, az milyen :D Nekem este erősebbek a tüneteim. Úgy kezdődik, hogy elkezdek valamin gondolkodni, tökmindegy min, és folytatódik a gondolatmenet, de nem én irányítom, elszakad tőlem teljesen, miközben én párhuzamosan elkezdek tiltakozni ellene. Van mikor tök zagyva hülyeségek, de van hogy pl megcáfolnak, vagy cseszegetnek engem. Van, hogy addig fokozódik, hogy úgy hallom, mintha beszélnének hozzám. Emellett folyamatosan hallok egy amolyan tengerzúgás szerűséget, nap közben is. Akkor durcább, mikor egyedül vagyok, de általában folyamatosan magától pörög az agyam és néha annyira elviselhetetlen, hogy fizikailag is rosszul leszek tőle, beverem a fejem a falba amikor nem lát senki, hogy elmúljon. Emellett mindig úgy látom, mintha dolgok lennének a valóságra vetítve. Gyógyszit is szedek, azelőtt rosszabb volt.
2021. jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!