Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hallucináltam, vagy ez mi...

Hallucináltam, vagy ez mi volt a bajom az este?

Figyelt kérdés

Este arra ébredtem, hogy a nővérem a nappaliban megint játszik a ps4-en/ sorozatot néz. (együtt lakunk ketten, minden áthallatszik a másikhoz mert egy vékony uvegajto választ el minket és ő a nappaliban alszik.)

Próbáltam visszaaludni ennek ellenére de annyira zavart, hogy végül kimentem hozzá jó hangosan feltölteni egy flakont vízzel, hogy jeleztem neki, hogy hangos. Odamentem a csaphoz, még beszéltem is vele pár szót, és töltöttem magamnak vizet, de alig láttam jól, homályosan és sötéten láttam a csapot, és alig bírtam tartani a flakont, szédültem és azt hittem el fogok ajulni, de gondoltam csak álmos vagyok. Utána visszafeküdtem, és nem tudtam aludni mert ok nélkül elkezdtem rettegni. Besötétült a szoba, mocorgást hallottam a szoba másik végéből, aztán nem tudtam beszélni, se kiáltani a nővéremnek, de megmozdulni sem tudtam, lebénult a testem. Ekkor néha sikerült nagy nehezen felülnöm de valahogy mindig visszaájultam vagy visszadőltem és akkor ez elismétlődött kb 4szer, (volt olyan, hogy amikor kinyitottam a szemem, azt láttam, hogy valaki rám akarja húzni a lepedőmet) aztán sikerült negyedjére megmozdulnom, felkelnem és azonnal kimentem a nővéremhez, mondtam neki hogy akkor én most itt alszom, lefeküdtem a földre és megpróbáltam aludni de akkor már nagyon ébren voltam és féltem is, úgyhogy fenn maradtam és most délben aludtam egy keveset. Amikor felkeltem beszéltem a noveremmel hogy nagyon bunkó volt tőle, hogy felébresztette este a sorozatával/ játékával, mert amiatt mentem ki vízért is, de ő azt mondta, hogy ő aludt, nem volt fent és nem nézett sorozatot. Viszont arra felébredt, hogy kimentem vízért, és dumaltunk is, és ő meg pont rám volt dühös, hogy minek pofázok vele/ebresztem fel az este közepén. Utána pedig valóban kimentem hozzá aludni, total ki volt akadva magában, hogy felkeltem megint, holott én azt hittem végig fent volt ugye.

Ez mi volt?

Aggódjak?



2020. ápr. 26. 14:25
 1/5 A kérdező kommentje:
( volt már párszor alvásparalízisem, tehát gondolom a "nem tudtam mozogni" rész az az volt, a többi nagyon fura volt. Arra is gondoltam, hogy a víznél alvajártam, de azt még sosem tettem és azért nem hinném, hogy az volt, mert ébren voltam, láttam mi hol van, és dumáltam is nővéremmel/emlékszem is rá.
2020. ápr. 26. 14:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Felalomban voltal.
2020. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 AbysmalChaos ***** válasza:
100%
A korodat is jó lenne tudni, amúgy alvásparalízis, vagy kialvatlanság. Elég Gyakori ilyenkor a hallucináció. Ha ébren is jelentkezik mikor nem alszol akkor kéne valamit kezdeni vele, de egyes gyógyszerek is okozhatják ezeket, pl nyugtatók és antidepresszánsok.
2020. ápr. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2020. ápr. 27. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Azta qrva hát ez durva
2020. okt. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!