Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Állandóan öngyilko...

Mit tegyek? Állandóan öngyilkosságon jár az eszem.

Figyelt kérdés
Már kiskoromban is nagyon foglalkoztatott a halál gondolata. Akkor olyan 9 lehettem. Mára már 17 vagyok, és már 2x is próbálkoztam öngyilkossággal. 12 éve járok pszichológushoz, pszichiáterhez, még gyógyszereket is szedek. Voltam a zárt osztályon és a pszichiátrián is egyaránt. Nem vagyok depressziós, mindig jókedvem van. Akkor miért gondolok a halálra?! 17L
2018. nov. 21. 08:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Valószínűleg depressziós vagy, csak a gyógyszer elnyomja a rossz hangulatot, az alapprobléma viszont még fennáll, ami miatt meg akarod ölni magad.

Lehet nem ártana egy gyógyszer és szakember váltás is.

2018. nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Miért akarsz öngyilkos lenni?

Úgy érzed, nem szeretnek?

Szüleid elváltak?

hogyan akartál öngyilkos lenni: gyógyszerrel?

2018. nov. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mielőtt elkezdtem volna szedni a gyógyszert, előtte is jókedvem volt. Mindig is vidám voltam. Csak meg akarok halni, ennyi...
2018. nov. 21. 09:24
 4/18 A kérdező kommentje:
Amúgy nem történt semmi tragédia az életemben.
2018. nov. 21. 09:25
 5/18 anonim ***** válasza:
Olyan pszichológust lenne érdemes felkeresni, aki pszichoterápiát is végez (pszichoterapeuta), a terápia során biztosan kiderülne az ok.
2018. nov. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Lehet, h vmilyen személyiségzavarod van, csak azokat a diagnózisokat nem adják meg 18 éves kor alatt. Azokat nagyon nehéz kikezelni, illetve profi terapeuta kell hozzá.
2018. nov. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ha már jársz orvoshoz, pszichológushoz ezt a kérdést ildomosabb lenne neki feltenni. Sokkal több információja van rólad mint ami a kérdésből kiderül. Ő választ tud adni, mi maximum tippelgetünk.
2018. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Valami lelkesítő célt kéne találnod magadnak, amiben sikerélmények érnek.
2018. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem vagy depressziós, de azért megjártad a pszichiátriát, a zárt osztályt? Ez furcsa, és kötve hiszem, hogy azok, akik kezeltek/kezelnek, osztják ezt a véleményt.

A gyógyszeres kezelés sem valósulhat meg anélkül, hogy ne kapnál valamiféle diagnózist.

Az az érzésem, hogy te hazudsz. Lehet, hogy csak nekünk, de lehet, hogy még magadnak is.

Nagyon kevés információt írtál ide, de ha komolyan gondolod ezt a kérdést, akkor elsősorban nézz magadba, és gondolkodj el rajta, hogy tényleg annyira rendben vagy-e, mint ahogyan azt itt állítod.

2018. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Öngyilkosságomkor vittek a pszichiátriára és a zárt osztályra. Nem hazudok...
2018. nov. 22. 16:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!